Saeimas priekšsēdētāja pateicas Polijas vēstniecei par ieguldījumu valstu divpusējo attiecību stiprināšanā

(29.05.2024.)
Galerija

Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa trešdien, 29.maijā, parlamentā atvadu vizītē tiekoties ar Polijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Moniku Mihališinu (Monika Michaliszyn), pateicās vēstniecei par ieguldījumu Latvijas un Polijas attiecību stiprināšanā.

“Latvija un Polija ir līdzīgi domājošas valstis. Mēs esam uz viena viļņa, un katru reizi, kad tiekamies, mūsu balsis kopā skan tālāk,” raksturojot Latvijas un Polijas ciešo dialogu un reģiona lomu Eiropas Savienības rīcībspējas stiprināšanā, pauda Saeimas priekšsēdētāja. Arī vēstniece bija vienisprātis, atzīmējot, ka kopā esam pārvarējuši vairākas krīzes. Tostarp M.Mihališina izcēla Baltijas valstu un Polijas spēcīgo atbalstu Ukrainai, kas bija izšķirošs gan Ukrainas spējai atvairīt Krievijas militāro iebrukumu karadarbības pirmajos mēnešos, gan kāpinot rietumvalstu atbalstu Ukrainai.

Informējot par Latvijas lēmumu par atteikšanos no krievu valodas kā otrās svešvalodas skolās, Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra sadarbības potenciālu ar Poliju, nodrošinot plašākas poļu valodas apgūšanas iespējas Latvijas skolās.

Saeimas priekšsēdētāja ar vēstnieci pārrunāja arī Latvijas un Polijas ekonomisko sadarbību, plašo sadarbību pašvaldību līmenī un kultūras jomā. Sarunā tika skarti arī infrastruktūras un savienojamības jautājumi, abām pusēm izceļot “Rail Baltica” perspektīvu vēl vairāk tuvināt mūsu valstis.  

Vēstniece darbam Latvijā bija akreditēta 2018.gadā.  

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720317393961/
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 19.jūnijā
08:45  Saeimas priekšsēdētājas biedres, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa un komisijas deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Aizsardzības komisijas delegāciju
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
13:10  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
15:00  Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Klimata un enerģētikas ministrijas rīkotā diskusija “Latvijas enerģētikas izaicinājumi 2050. gadam”
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Daigas Mieriņas rīkotie dārza svētki par godu Latvijā rezidējošajam diplomātiskajam korpusam