Daiga Mieriņa: aizsardzībai pret ģeopolitiskām vētrām nepieciešams stiprināt Eiropas Savienības rīcībspēju

(08.04.2024.)
Galerija

“Tagad esam sākuši atskārst, ka aizsardzībai nu jau pret ģeopolitiskām vētrām nepieciešams stiprināt Eiropas Savienības rīcībspēju. Sākam apzināties, ka nepieciešama spēja kopīgi definēt mūsu stratēģiskās intereses, un nepieciešama politiskā griba īstenot vienotu rīcību ārējā un drošības politikā, kā to paši esam paredzējuši vēl 2007.gada Lisabonas līgumā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa pirmdien, 8. aprīlī, atklājot parlamentā notiekošo konferenci ““ES sarunas 2024: ES kā drošas mājas mūsdienu ģeopolitiskajā ainavā”.

“Savu stratēģisko interešu īstenošanai mums jāspēj rīkoties vēl apņēmīgāk, lai ne vien mazinām ievainojamības mājas konstrukcijā, bet arī spējam ietekmēt vidi ap mums,” norādīja D. Mieriņa.

Atskatoties uz Latvijas divdesmitgadi Eiropas Savienībā, D.Mieriņa pauda gandarījumu un novērtēja sabiedrības skaidro izvēli un nenogurstošo darbu ceļā uz dalību Eiropas Savienībā, kā būtiskāko izceļot mūsu piederību vienotai drošības un vērtību telpai. “Eiropas Savienības drošās mājas ir ļāvušas mums augt un attīstīties. Šajos 20 gados mūsu sabiedrībā ir dziļi iesakņojušās demokrātiskās vērtības un principi. Mēs neesam un nekad nebūsim drošības pelēkā zona!” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Eiropas Savienība kā vērtībās balstīta politiska un ekonomiska valstu apvienība nekad nav bijusi ne salmu namiņš, ne žagaru būda, pauda D.Mieriņa, norādot, ka gadu desmitiem tā ir droša māja saviem iedzīvotājiem, sekmējot tās dalībvalstu ekonomisko izaugsmi un iedzīvotāju labklājības pieaugumu. Lai stiprinātu Eiropas Savienības drošību arī turpmāk, jāspēj definēt reāliem apstākļiem piemērotu politiku un rīcību, sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Kā piemērus jau notiekošajām pārmaiņām ģeopolitiskajā domāšanā Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka Eiropas Savienības līmenī cita starpā ir ieviesta ienākošo investīciju pārbaude un risinājumi risku novēršanai tirdzniecībā ar trešajām valstīm, tiek kāpināts sankciju spiediens pret agresorvalsti un tiek veikti kopīgi militārie iepirkumi Ukrainas atbalstam.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720316083894
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 18.jūnijā
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Ainara Latkovska tikšanās ar Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Christopher Robinson
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde
14:30  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu deputātu tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālās zemes Landtāga izglītības komisijas delegāciju
15:00  Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Raimonda Bergmaņa tikšanās ar Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Christopher Robinson