Latvijas parlamentārieši izcīna otro vietu Baltijas Asamblejas ceļojošā kausa izcīņā basketbolā

(06.04.2024.)
Galerija

Latvijas parlamentārieši sestdien, 6.aprīlī, basketbola laukumā cīņā par Baltijas Asamblejas ceļojošo kausu izcīnīja otro vietu, piekāpjoties Lietuvas Seima komandai. Turnīrs šogad norisinājās Lietuvas pilsētā Birštonā, un ceļojošo kausu trīs spēļu summā izcīnīja lietuviešu deputāti. 

Pirmajā spēlē Latvijas parlamentāriešu komanda ar rezultātu 19:34 piekāpās Lietuvas deputātiem, bet otrajā spēlē lietuvieši ar rezultātu 34:26 uzvarēja igauņus. Trešajā spēlē uzvaru ar rezultātu 32:26 svinēja latvieši, aiz sevis atstājot Igaunijas parlamenta komandu.   

Latvijas komandu kausa izcīņā pārstāvēja deputāti Artūrs Butāns, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Kristaps Krištopans, Ģirts Valdis Kristovskis, Andris Kulbergs, Lauris Lizbovskis, Edgars Tavars, Juris Viļums, Jānis Vitenbergs un Jānis Vucāns. Komandas kapteinis – K.Krištopans, bet treneris – Vilis Krištopans. 

Igaunijas komandas sastāvā līdz ar citiem parlamentāriešiem spēlēja arī Igaunijas parlamenta vicespīkers Jiri Ratass (Jüri Ratas), kā arī Baltijas Asamblejas viceprezidents Timo Suslovs (Timo Suslov), bet Lietuvas komandā – parlamenta vicespīkeri Jons Jarutis (Jonas Jarutis) un Andrjus Mazuronis (Andrius Mazuronis), kā arī Baltijas Asamblejas prezidents Andrjus Kupčinsks (Andrius Kupčinskas) un  Lietuvas kultūras ministrs Simons Kairis (Simonas Kairys). 

Baltijas Asamblejas basketbola turnīrs norisinās kopš 2006.gada. Tā mērķis ir popularizēt basketbolu, fiziskās aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu, kā arī atbalstīt ideju par Baltijas valstu parlamentāriešu sadarbības stiprināšanu ne tikai konferencēs un komiteju sēdēs, bet arī sportojot un piekopjot aktīvu dzīvesveidu.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 23.jūnijā