Aicina piedalīties asinsdonoru dienā pie parlamenta

(05.04.2024.)

Ceturtdien, 11.aprīlī, pie parlamenta notiks asinsdonoru diena, kurā ikviens aicināts Valsts asinsdonoru centra (VADC) specializētajā autobusā ziedot asinis līdzcilvēku dzīvības un veselības glābšanai. Donoru dienā aicināti piedalīties arī Saeimas deputāti un darbinieki.

Specializētais autobuss pie Saeimas nama Jēkaba ielā atradīsies no pulksten 10.00 līdz 14.00.

Dodoties ziedot asinis, ir jābūt labai pašsajūtai. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, kā arī būs jānorāda savs bankas konta numurs, ja ziedotājs vēlēsies saņemt naudas kompensāciju.

Pirms asins ziedošanas VADC tīmekļvietnē iespējams aizpildīt donora anketu un to izdrukātu ņemt līdzi, lai asins ziedošana noritētu raitāk: https://www.vadc.lv/donoriem/asins-donora-anketa. Anketu vēlams aizpildīt ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas.

Viena ziedošanas reize – tā ir iespēja palīdzēt līdz pat trim nelaimē nonākušiem cilvēkiem. Asins nodošanas procedūra neaizņem vairāk par pusstundu. Tā sniedz gandarījumu par palīdzību citiem grūtā brīdī, kā arī uzlabo donora veselību, tostarp palīdz atjaunot asins sastāvu. Plašāka informācija VADC tīmekļvietnē www.vadc.gov.lv.

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 13.jūnijā
08:20  Juridiskās komisijas sēde
09:00  Saeimas 2024.gada 13.jūnija ārkārtas sēde
10:30  Pateicības brīdis Saeimas kapelā kalpojošajiem mācītājiem
12:45  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Paul Brummell 
16:45  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
17:00  2024.gada 13.jūnija atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem
17:05  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde