Saeimas mikroautobuss ar ziedojumiem Ukrainas internātskolas bērniem devies ceļā

(22.12.2023.)

Mikroautobuss, kas līdz šim kalpojis parlamenta vajadzībām, devies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu Ziemassvētku labdarības akcijā sagādātās dāvanas bērniem Jabluņivkas (Yablunivka) internātskolā Čerņihivas apgabalā. Pēc tam mikroautobusu nodos Ukrainai, lai nodrošinātu karavīru rotāciju uz fronti.

Deviņvietīgo autobusu uz Ukrainu nogādās biedrības "Agendum" organizētais "Twitter konvojs", kas organizē materiālās palīdzības sniegšanu kara plosītajai valstij. Plānots, ka autobuss galamērķi sasniegs īsi pirms Ziemassvētkiem.

Parlaments ik decembri vienojas Ziemassvētku labdarības akcijā, sarūpējot svētku dāvanas bērniem, kuriem īpaši nepieciešams atbalsts. Šogad sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā parlaments sagādājis dāvanas bērniem Jabluņivkas skolā, kurā mācās 120 bērni, tostarp bāreņi un bez vecāku gādības palikušie. Skolai visām vajadzībām līdzekļu nepietiek, un bērniem pietrūkst silta ziemas apģērba, apavu, kā arī higiēnas, kancelejas un pārtikas preču.

Kopā ar dāvanām un ziedojumiem pie bērniem ceļos arī svētku apsveikumi un piparkūku sirdis, kas apgleznotas parlamenta tradicionālajā Ziemassvētku radošajā darbnīcā.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 5.martā
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Iekšējās drošības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde