Saeima konceptuāli atbalsta nekustamo īpašumu nodošanu Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja darbības nodrošināšanai

(06.12.2023.)

Saeima trešdien, 6.decembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru iecerēts Rīgas pašvaldības nekustamos īpašumus Maskavas ielā 14A, Turgeņeva ielā 2 un 2A bez atlīdzības nodot īpašumā biedrībai “Šamir”. Biedrība šajā teritorijā ir izveidojusi Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeju. 

Pašlaik spēkā ir 2020.gada 27.novembrī noslēgtais Rīgas domes un biedrības “Šamir” līgums par nekustamā īpašuma nodošanu bezatlīdzības lietošanā, taču muzeja tālākā attīstība ir apgrūtināta. Atbilstoši Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumam personas mantu bezatlīdzības lietošanā sabiedriskā labuma organizācijai var nodot uz laiku ne ilgāku par 10 gadiem. Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja rekonstrukcija prasa ievērojamus ieguldījumus, piesaistot investīcijas, starptautiskus ziedojumus, bet tos nevar veikt, ja nekustamā īpašuma atrašanās bezatlīdzības lietošanā ir terminēta, pauž likumprojekta autori, pamatojot likuma nepieciešamību. 

Plānots, ka, biedrībai nododot nekustamos īpašumus ar likumu, tiks nodrošināta Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja darbība un tā ilgtspējīga attīstība. 

Lai likuma projekts stātos spēkā, par to vēl divos lasījumos jālemj Saeimai.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 26.februārī
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
13:50  Saeimas Prezidija sēde