Jānis Grasbergs konferencē par NVO lomu: politiku veidojam kopā

(01.12.2023.)

“Mēs dzīvojam vienotā valstī ar stipriem pamatiem. Mūs vieno izpratne par valstiskumu un lietām, kas mums ir svarīgas,” sacīja Saeimas sekretāra biedrs Jānis Grasbergs piektdien, 1.decembrī, Saeimā atklājot konferenci “Nevalstiskās organizācijas kā sabiedrības noturības katalizators: ko māca Latgales piemērs?”. Tajā dalībnieki sprieda par nevalstisko organizāciju (NVO) lomu sabiedrības noturības stiprināšanā.

“Latgale ir reģions, kur sākas Eiropas Savienība. Tas ir reģions, kurš ģeogrāfiski atrodas vietā, kas, dalītas informatīvās telpas un etniskā sastāva dēļ, prasa papildu koncentrēšanos uz sabiedrības saliedētību. Tieši tāpēc ir svarīgi to veidot un attīstīt,” akcentēja J.Grasbergs. “Mēs kā sabiedrība, kā Latvijas iedzīvotāji politiku veidojam kopā. Ja to saprotam ikdienā, varam spert lielākus soļus, raitāk virzīties uz priekšu, un tas pamatā notiek, sadarbojoties ar nevalstiskajām organizācijām,” teica Saeimas sekretāra biedrs.

J.Grasbergs izcēla NVO lomu lēmumu pieņemšanas procesā un dialogā ar sabiedrību, tai skaitā dezinformācijas atspēkošanā. J.Grasbergs norādīja, ka NVO darbības veicināšanai būtu nepieciešams papildu finansējums, tikpat būtiska ir arī izpratne par pilsoniskās sabiedrības līdzdalības nozīmīgumu gan pašvaldību līmenī, gan valstiskā mērogā.

Saeimas sekretāra biedrs pauda, ka sabiedrības noturības stiprināšanai jāveicina sabiedrības iesaiste un līdzdalība. Rosinot jauniešus līdzdarboties, J.Grasbergs uzsvēra: “Nevalstiskās organizācijas, kurās jūs iesaistāties, ir tramplīns jūsu nākotnei.”

Konferences dalībniekus uzrunāja arī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sekretāre Anna Rancāne, kā arī biedrības “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” direktore Iveta Kažoka un Vācijas vēstnieks Latvijā Kristians Helts (Christian Heldt).

Biedrība “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” konferencē prezentēja pētījumu par Latgales nevalstisko sektoru – cik tas ir liels, stiprs un gatavs krīzēm. Savukārt konferences turpinājumā tās dalībnieki divās paneļdiskusijās sprieda par to, cik spēcīgas ir Latgales vietējās sabiedriskās organizācijas, aktuālo situāciju un to, kā stiprināt sabiedrības noturību Latgales reģionā.

Konferenci organizēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sadarbībā ar biedrību “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” un Vācijas vēstniecību Latvijā.

 

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720313053407
Izmantošanas noteikumi: saeima.lv/lv/autortiesības

 

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 5.martā
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Iekšējās drošības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde