Saeimas komisiju deputāti kopsēdē: jāstiprina iedzīvotāju piederības izjūta ES

(10.11.2023.)
Galerija

Tuvojoties Latvijas dalības Eiropas Savienībā divdesmitgadei, nepieciešams stiprināt iedzīvotāju piederības izjūtu brīvu, neatkarīgu un demokrātisku valstu saimei, piektdien, 10.novembrī, kopsēdē uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas un Saeimas Ārlietu komisijas deputāti.

Deputāti kopsēdē sprieda par pasākumiem, ko iecerēts īstenot nākamgad, atzīmējot 20.gadadienu, kopš Latvija pievienojās Eiropas Savienībai un NATO.

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis norādīja: “Ir ārkārtīgi būtiski esošajos ģeopolitiskajos apstākļos akcentēt mūsu visu – Eiropas Savienības – kopīgās vērtības, veicināt sabiedrības līdzdalību, iesaistīšanos demokrātiskos procesos un norisēs, kā arī stiprināt pārliecību un lepnumu par piederību Eiropas Savienībai.”

Atbildīgo ministriju pārstāvji informēja, ka nākamgad iecerēts rīkot vairākas konferences, īstenot izglītojošus pasākumus, organizēt Demokrātijas nedēļas aktivitātes, Eiropas dienas svinības, tostarp reģionos un vēstniecībās, kā arī izcelt kultūras daudzveidību, organizējot mazākumtautību festivālu.

Ņemot vērā aktuālo situāciju un pēdējā laika notikumus, ir svarīgi stiprināt piederības izjūtu Eiropai Latvijas reģionos, piemēram, Latgalē, uzsvēra deputāti. Parlamentārieši aicināja atbildīgās iestādes ņemt vērā šo aspektu, plānojot un īstenojot pasākumus.

Nevalstisko organizāciju pārstāvji izcēla sadarbības veicināšanu un dialogu kā būtisku plānoto norišu un sabiedrības līdzdalības aspektu. 

“Ciešāka sadarbība starp sabiedrību, nevalstiskajām organizācijām, parlamentu un valsts iestādēm šajā jubilejas gadā palīdzēs labāk komunicēt arī par Eiropas Savienības valstu sadarbības nozīmi,” pauda E.Cepurītis.

Tāpat kopsēdes dalībnieki atzinīgi vērtēja organizāciju apņemšanos veicināt vēlētāju aktivitāti Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Latvija par NATO jeb Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsti kļuva 2004.gada 29.martā un Eiropas Savienībai pievienojās 2004.gada 1.maijā.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 5.martā
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Iekšējās drošības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde