Plāno aizliegt Latvijā organizēt komandu sporta spēļu nacionālo vai jauniešu sacensības, kurās piedalās Krievijas vai Baltkrievijas nacionālās izlases

(09.11.2023.)

Saeima ceturtdien, 9.novembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sporta likumā. Ar tiem plānots aizliegt Latvijā organizēt komandu sporta spēļu nacionālo vai jauniešu izlases sacensības, kurās piedalās Krievijas Federācijas vai Baltkrievijas Republikas nacionālās izlases zem sava karoga vai neitrālā statusā. 

Deputāti par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgajā Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē iepriekš akcentēja, ka šobrīd starptautiskā sporta sabiedrība pieņem lēmumus, kas varētu “atgriezt apritē” Krievijas un Baltkrievijas komandas. Kā iepriekš atzīmēja likumprojekta autori, mēs varam nonākt situācijā, kad Latvija tiek izlozēta vienā grupā ar kādu no šīm komandām. Ņemot vērā šobrīd spēkā esošo likumdošanu, Latvijas komandas šādā situācijā būtu spiestas spēlēt, saņemt tehnisko zaudējumu vai maksāt naudas sodu.   

Kā iepriekš atzīmēja likumprojekta autori, iecerētie grozījumi ir pārspriesti ar sporta nozares pārstāvjiem. Likumprojekta turpmākajos lasījumos plānots iekļaut arī aizliegumu Latvijas izlasei spēlēt ar Krievijas vai Baltkrievijas izlasēm ne vien Latvijas teritorijā, bet arī neitrālā laukumā. 

Likuma grozījumu pamatmērķis ir atkārtoti uzsvērt Latvijas solidaritāti ar Ukrainu un saknē bloķēt jebkādus Krievijas centienus leģitimizēt savus kara noziegumus caur sporta nozari, teikts likumprojekta anotācijā. 

Lai grozījumi stātos spēkā, tie vēl divos lasījumos jāatbalsta Saeimai.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 5.martā
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Iekšējās drošības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde