Parlamentārieši Berlīnē pārrunā sadarbību Baltijas valstu gaisa aizsardzības spēju stiprināšanai

(08.11.2023.)

Saeimas priekšsēdētājas biedre, deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica trešdien, 8.novembrī, Berlīnē tiekoties ar Bundestāga Aizsardzības komisijas deputātiem, pateicās par Vācijas līdzšinējo ieguldījumu reģiona drošības stiprināšanā un apņemšanos Baltijas valstīs izvietot līdz pat pieciem tūkstošiem karavīru, kā arī pārrunāja sadarbību Baltijas gaisa telpas aizsardzībā.

“Vācijas ieguldījums Baltijas gaisa telpas aizsardzībā stiprina visas Eiropas drošību. Vācijas var paļauties, ka Latvija nodrošinās teicamu sadarbību abu valstu gaisa spēku starpā. Jo īpaši nozīmīgi tas būs nākamgad, kad Vācijas piloti savas misijas veikšanai izmantos Lielvārdes Gaisa spēku bāzi,” sacīja delegācijas vadītāja.

Latvija ir ieinteresēta ilgtermiņa sadarbībā arī aizsardzības jomas iepirkumos, kolēģiem atzīmēja Z.Kalniņa-Lukaševica un uzsvēra, ka Vācijas “IRIS-T” sistēma būtiski uzlabos reģiona gaisa un pretraķešu aizsardzības tīklu. Septembrī Latvijas un Igaunijas aizsardzības ministri vienojās ar Vāciju par pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi. Tas ir Latvijas lielākais militārais iepirkums.

“Krievija, uzbrūkot Ukrainai, ir uzsākusi karu Eiropā. Tas apdraud ne tikai Ukrainas iedzīvotājus. Agresija pret Ukrainas valsti un genocīds, kas tiek vērsts pret tās cilvēkiem, satricina noteikumos balstīto starptautisko kārtību un apdraud arī citas valstis. Lai novērstu šo apdraudējumu, mums jāpalīdz Ukrainai atjaunot tās teritoriālo integritāti un pilnu suverenitāti. Lai atturētu Krieviju no tālākas agresijas, nepieciešamas arī papildu investīcijas Baltijas valstu aizsardzībā,” sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Z.Kalniņa-Lukaševica.

Vizītē Berlīnē piedalās arī Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītājas vietniece Jana Simanovska un grupas deputāti – Juris Viļums un Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns.

Z.Kalniņa-Lukaševica kopā ar delegāciju līdz 8.novembrim uzturas Berlīnē, lai kopā ar Vācijas amatpersonām pārrunātu Latvijas un Vācijas divpusējo attiecību dinamiku, kā arī diskutētu par starptautiskajām aktualitātēm.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 5.martā
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Iekšējās drošības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde