Plānots konfiscēt noteiktā termiņā Latvijā nereģistrētus Krievijas transportlīdzekļus

(26.10.2023.)

Lai īstenotu Eiropas Savienības noteiktās sankcijas un mazinātu drošības riskus, Saeima ceturtdien, 26.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Ceļu satiksmes likumā. Grozījumi paredz konfiscēt Krievijā reģistrētus transportlīdzekļus, ja tie likumā noteiktajā termiņā netiek reģistrēti Latvijā. 

Transportlīdzeklis būs jāreģistrē vai jāizved no Latvijas teritorijas triju mēnešu laikā no likuma spēkā stāšanās dienas, paredz likumprojekts. Konstatējot Latvijā nereģistrēta Krievijas transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē pēc šī termiņa, to izņems un konfiscēs. Konfiscētos transportlīdzekļus iecerēts nodot Ukrainai, norāda likumprojekta autori. 

Tāpat par Latvijā nereģistrēta Krievijas transportlīdzekļa neatļautu izmantošanu ceļu satiksmē plānots piemērot naudas sodu no simt piecdesmit līdz četrsimt naudas soda vienībām. 

Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu izmantošana ceļu satiksmē Latvijā būs pieļaujama tikai tad, ja persona Latvijas teritoriju šķērsos tranzītā. Latvijas teritoriju tranzītā iecerēts atļaut šķērsot vienu reizi, un tas būs jāizdara 24 stundu laikā. Pirms iebraukšanas Latvijā personai, izmantojot VSIA "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) nodrošinātos e-pakalpojumus, būs jāsniedz informācija par transportlīdzekli un tā vadītāju. Iepriekš atbildot uz deputātu jautājumiem, CSDD pārstāvis norādīja, ka direkcija jau ir izstrādājusi atbilstošu tehnisko risinājumu. 

Grozījumi paredz arī atsevišķus izņēmumus, piemēram, diplomātiskā un konsulārā dienesta lietojumā vai īpašumā esošiem transportlīdzekļiem. 

Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā šā gada 15.novembrī. 

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas Saeimai jāatbalsta arī otrajā – galīgajā – lasījumā.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 20.maijā