Tautsaimniecības komisija: Krievijā reģistrētus transportlīdzekļus paredzēts konfiscēt, ja tie netiks reģistrēti 3 mēnešu laikā

(25.10.2023.)

Lai īstenotu Eiropas Savienības noteiktās sankcijas un mazinātu drošības riskus, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 25.oktobrī, pirms pirmā lasījuma Saeimā skatīja komisijas sagatavotos grozījumus Ceļu satiksmes likumā. Grozījumi paredz konfiscēt Krievijā reģistrētus transportlīdzekļus, ja tie likumā noteiktajā termiņā netiek reģistrēti Latvijā.

Transportlīdzeklis būs jāreģistrē vai jāizved no Latvijas teritorijas triju mēnešu laikā no likuma spēkā stāšanās dienas, paredz likumprojekts. Konstatējot Latvijā nereģistrēta Krievijas transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē pēc šī termiņa, to izņems un konfiscēs. Konfiscētos transportlīdzekļus iecerēts nodot Ukrainai, norāda likumprojekta autori.

Tāpat par Latvijā nereģistrēta Krievijas transportlīdzekļa neatļautu izmantošanu ceļu satiksmē plānots piemērot naudas sodu no simt piecdesmit līdz četrsimt naudas soda vienībām.

Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu izmantošana ceļu satiksmē Latvijā būs pieļaujama, ja persona Latvijas teritoriju šķērsos tranzītā. Latvijas teritoriju tranzītā iecerēts atļaut šķērsot vienu reizi, un tas būs jāizdara 24 stundu laikā. Pirms iebraukšanas Latvijā personai, izmantojot VSIA "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) nodrošinātos e-pakalpojumus, būs jāsniedz informācija par transportlīdzekli un tā vadītāju. Atbildot uz deputātu jautājumiem, CSDD pārstāvis norādīja, ka direkcija jau ir izstrādājusi atbilstošu tehnisko risinājumu.

Grozījumi paredz arī atsevišķus izņēmumus, piemēram, diplomātiskā un konsulārā dienesta lietojumā vai īpašumā esošiem transportlīdzekļiem.

Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā šā gada 15.novembrī.

Deputāti aktualizēja arī jautājumu par trešo valstu transportlīdzekļu un to vadītāju veiktajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem un izvairīšanos no soda nomaksas. Komisija lēma vēstulē aicināt atbildīgās ministrijas līdz šā gada beigām izstrādāt un iesniegt Saeimā attiecīgus likumu grozījumus, pauda komisijas priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Komisija lūgs Saeimu likumprojektu iekļaut ceturtdienas, 26.oktobra, Saeimas sēdes darba kārtībā un noteikt tam steidzamību, informē S.Ābrama. Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl jāatbalsta Saeimai.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:10  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde (turpinājums)
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Francijas Republikas ārējās tirdzniecības, frankofonijas un Francijas valstspiederīgo ārzemēs ministru Franck Riester
15:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas kopsēde