Zanda Kalniņa-Lukaševica Strasbūrā aicina konfiscēt Krievijas īpašumus Ukrainas atbalstam

(13.10.2023.)

Saeimas priekšsēdētājas biedre, Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica Strasbūrā, Francijā, notiekošajā Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas rudens sesijā aicināja konfiscēt Krievijas īpašumus Ukrainas atbalstam.

Nepieciešams pēc iespējas ātrāk izveidot īpašu starptautisku tribunālu, lai izmeklētu un sauktu pie atbildības Krievijas politisko un militāro vadību par agresijas noziegumiem pret Ukrainu. Ieviešot septembrī pieņemtos “Rīgas principus”, nepieciešams arī panākt visaptverošu Krievijas finansiālo atbildību par īstenoto agresiju pret Ukrainu un nodrošināt kompensāciju visiem karā cietušajiem, sacīja Z.Kalniņa-Lukaševica asamblejas plenārsēdē.

“Esam spēruši pirmos soļus, lai sauktu Krieviju pie atbildības, taču priekšā vēl ir garš ceļš – pēc iespējas ātrāk jāizstrādā visaptverošs kompensācijas mehānisms, kas ļautu konfiscēt vai citādi izmantot Krievijas īpašumus Ukrainas atbalstam un atjaunošanai,” sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre.

“Mēs arvien vairāk saskarsimies ar agresiju, ja nespēsim atrisināt un novērst šādus nepieņemamus Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūtu pārkāpumus un atturēt agresorus no pilna mēroga militāriem iebrukumiem,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre.

Saeimas priekšsēdētājas biedre pauda atbalstu ziņojumā iekļautajam mudinājumam valstu parlamentiem, tostarp – nodrošināt Ukrainas atbalstam nepieciešamos budžeta līdzekļus, kā arī strādāt pie efektīvas sistēmas izveides, lai sauktu Krieviju pie atbildības, un pastiprināt visus iespējamos centienus, lai nodrošinātu deportēto ukraiņu bērnu atgriešanos savās ģimenēs.

Nekavējoša un beznosacījumu Krievijas rīcības dēļ pazudušo Ukrainas civiliedzīvotāju atbrīvošana ir vēl viena skaidra prasība, uz ko uzstāj Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja, debatēs pauda Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Z.Kalniņa-Lukaševica arī uzsvēra, ka Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas pieņemtais lēmums atzīt lielo badu jeb Golodomoru par genocīdu ir vēl viens nozīmīgs pagrieziena punkts, un arī dalībvalstu parlamenti tiek aicināti pieņemt atbilstošus lēmumus. Jau toreiz šī genocīda akta mērķis bija iznīcināt nāciju.

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja tās rudens sesijā šonedēļ sagatavoja un apstiprināja ziņojumu “Taisnīga miera nodrošināšana Ukrainā un ilgstošas ​​drošības nodrošināšana Eiropā”. Asamblejas rudens sesija, kas notiek no 9. līdz 13.oktobrim, pulcē parlamentāriešus no 46 dalībvalstīm.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720311789100
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 20.maijā