Darbiniekiem valsts robežas apsardzībā varēs noteikt ilgāku virsstundu darba laiku

(10.10.2023.)

Darbiniekiem, kuri apsargā valsts robežu pastiprinātā režīmā, plānots noteikt lielāku virsstundu darba laiku, nekā to patlaban paredz likums. To nosaka grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā, ko otrdien, 10.oktobrī, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti.

Izmaiņas paredz noteikt, ka, ievērojot dienesta pienākumu raksturu un intensitāti, darbiniekiem varēs noteikt tādu virsstundu darba laiku, kas pārsniedz likumos noteikto maksimālo virsstundu laiku, bet nepārsniedz 60 stundas nedēļā.

Augustā valdība izsludināja pastiprinātu robežapsardzības sistēmas darbības režīmu. Likumprojekta autori norādījuši, ka pēdējā laikā nesamērīgi liels nelikumīgu valsts robežas šķērsošanas vai tās mēģinājumu skaits ir uzskatāms par būtisku sabiedrības interešu apdraudējumu. Septembrī fiksēti 3172 gadījumi nelegāli šķērsot mūsu valsts robežu, iepriekš komisijas deputātus informēja robežsardzes pārstāvji. 

Paredzēts, ka grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas. Lai likuma izmaiņas stātos spēkā, tās vēl galīgajā lasījumā jāpieņem Saeimai.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 19.maijā