NATO PA Latvijas delegācija Luksemburgā spriež par gatavošanos Viļņas samitam

(22.05.2023.)

NATO Parlamentārās asamblejas (PA) Latvijas delegācijas locekļi - vadītājs Raimonds Bergmanis un pastāvīgie pārstāvji Irma Kalniņa un Aleksandrs Kiršteins - uzturas Luksemburgā, kur ar NATO valstu parlamentāriešiem pārrunā gatavošanos Viļņas samitam un aktualitātes drošības jomā.

NATO PA pavasara sesijā parlamentārieši pārrunā plašu drošības jautājumu spektru, tostarp palīdzību Ukrainai, situāciju Baltkrievijā, Ķīnas lomu pasaulē, tehnoloģiskos sasniegumus militārajā industrijā, kritisko infrastruktūru aizsardzībā, kā arī maldinošas informācijas un dezinformācijas lomu sabiedrības ietekmēšanā.

Parlamentārieši NATO PA pavasara sesijā debatē par to, kā stratēģiskās sacensības laikā ar Viļņas samitu veicināt alianses pielāgošanos. Tāpat spriež par vienotu un apņēmīgu atbalstu Ukrainai.

Parlamentāriešus klātienē uzrunā augstākās Luksemburgas amatpersonas, NATO ģenerālsekretāra vietnieks Mirča Džoane (Mircea Geoana), kā arī tiešsaistē Ukrainas Aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs (Oleksii Reznikov). Politiskās komitejas delegātus uzrunāja Baltkrievijas Koordinācijas padomes prezidente Svetlana Tihanovska (Sviatlana Tsikhanouskaya).

NATO PA pavasara sesijā pirmo reizi kā pilntiesīgas alianses dalībvalsts delegāti piedalās arī Somijas deputāti.

NATO PA ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. PA veido būtisku saikni starp NATO un dalībvalstu parlamentiem, stiprina politisko dialogu, kā arī veicina sabiedrības atbalstu alianses politikai.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 20.maijā