Edvards Smiltēns: esam ieinteresēti attīstīt sadarbību ar Kijivu digitālajā sektorā

(09.05.2023.)
Galerija

“Latvija ir ieinteresēta aktivizēt sadarbību ar Ukrainu digitālajā sektorā. Ukrainas pilsētās ir ļoti attīstīta civilās aizsardzības un digitālās pārvaldes sistēma, un būtu lietderīgi to pielāgot arī mūsu pilsētām,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns otrdien, 9.maijā, parlamentā tiekoties ar Kijivas pilsētas administrācijas vadītāja vietnieku Petro Oleņiču (Petro Olenich).

Kā akcentēja P.Oļeņičs, civilās aizsardzības sistēma, kas pārbaudīta kara apstākļos, ir efektīva, un to ir iespējams ieviest arī citviet, turklāt Ukrainas izstrādātā digitālās pārvaldes sistēma sniedz ieguldījumu arī ekonomikas attīstībā. Kijiva ir gatava dalīties savā pieredzē un, pateicoties Latvijas sabiedrībai par nerimstošo atbalstu Ukrainai, dāvāt šo sistēmu Latvijai.

E.Smiltēns pateicās Kijivas vadībai un uzsvēra, ka līdz ar to Latvijas sabiedrības atbalsts nesīs praktiskus ieguvumus arī mūsu pilsētās. Latvijā valda nerimstoša solidaritāte Ukrainai, un vairāk nekā puse mūsu valsts iedzīvotāju ikdienā sniedz palīdzību Ukrainai gan ar ziedojumiem, gan aktīvu atbalstu sociālajos tīklos. Latvija ir viena no lielākajām atbalsta sniedzējām Ukrainai attiecībā pret mūsu valsts iekšzemes kopproduktu.

Kijivas iedzīvotājiem par Latvijas nerimstošo atbalstu atgādina arī Rīgas ziedotie autobusi, kas kursē Ukrainas galvaspilsētas ielās, akcentēja P.Oleņičs. Desmit no šiem autobusiem Kijivas pašvaldībai svinīgi nodoti šī gada janvārī, klātesot Saeimas priekšsēdētāja vadītajai delegācijai.

Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra, ka Ukraina arī turpmāk var rēķināties ar Latvijas atbalstu, tostarp ceļā uz uzņemšanu Eiropas Savienībā un NATO. Turklāt, tuvojoties NATO samitam Viļņā, Baltijas valstu un Polijas parlamenti plāno pieņemt deklarācijas, paužot spēcīgu atbalstu Ukrainas eiroatlantiskajai integrācijai, informēja E.Smiltēns.

Sarunā ar P.Oleņiču piedalījās arī Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu vadītājs Jānis Skrastiņš.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720308133126
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:10  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde (turpinājums)
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Francijas Republikas ārējās tirdzniecības, frankofonijas un Francijas valstspiederīgo ārzemēs ministru Franck Riester
15:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas kopsēde