Zanda Kalniņa-Lukaševica: Krievija izmanto jebkuru iespēju destabilizēt situāciju citās valstīs

(28.04.2023.)

“Atbildei uz Krievijas centieniem destabilizēt situāciju Moldovā un izmantot tās ietekmes sviras ir jābūt nepārprotamai un vienotai, mums visiem kopā ir jāpalīdz Moldovai stiprināt noturību pret Krievijas ļaunprātīgu rīcību,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja biedre, Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica, piedaloties asamblejas debatēs par Krievijas lomu spriedzes saasināšanā Moldovas Republikā.

Z.Kalniņa-Lukaševica pauda atzinību par Ukrainas bēgļu uzņemšanu Moldovā, kas ir cilvēcības, solidaritātes un demokrātisko vērtību piemērs, un akcentēja, ka šīs vērtības pašlaik tiek apdraudētas un mums tās kopīgi jāaizstāv.

Latvijas delegācijas vadītāja atzīmēja, ka “Krievija izmanto jebkuru iespēju, lai destabilizētu situāciju citās valstīs. Tā ir labi atpazīstama un jau tradicionāla Krievijas rīcība. Spiediens, kuru Moldova piedzīvo Krievijas agresīvās ārpolitikas dēļ, ir milzīgs. Mēs to saprotam un uzteicam Moldovas spēju pretoties Krievijas manipulācijām un hibrīddraudiem.”

“Mums visiem ir jāizmanto šis laiks, lai kļūtu patiesi neatkarīgi no Krievijas. Šobrīd īpaši svarīgi ir kļūt neatkarīgiem arī enerģijas jomā. Šo ziemu esam aizvadījuši labāk, nekā daudzi prognozēja, mēs visi esam panākuši ievērojamu progresu šajā ziņā. Tas bija iespējams, jo bijām vienoti un solidāri viens pret otru,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja biedre Z.Kalniņa-Lukaševica.

Z.Kalniņa-Lukaševica teica, ka ir gandarīta, ka Eiropas Savienības sniegtais atbalsts ir palīdzējis mazināt Krievijas kara pret Ukrainu ietekmi uz Moldovu, tostarp enerģētikas jomā, un uzsvēra Latvijas atbalstu Moldovai Eiropas Savienības līmenī, kā arī veicot reformas ceļā uz pievienošanos tai.

No 23. līdz 28.aprīlim Strasbūrā notiek Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas 2023.gada sesijas otrā daļa, kurā pulcējas 46 valstu parlamentārieši. Tajā piedalās Latvijas delegācijas vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica, delegācijas vadītājas vietnieks Normunds Dzintars, pastāvīgā pārstāve Ieva Brante un pastāvīgo pārstāvju aizstājēji Andris Bērziņš un Ričards Šlesers.

Eiropas Padome izslēdza Krieviju no dalības šajā organizācijā 2022.gada 16.martā.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:10  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde (turpinājums)
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Francijas Republikas ārējās tirdzniecības, frankofonijas un Francijas valstspiederīgo ārzemēs ministru Franck Riester
15:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas kopsēde