Edvards Smiltēns Prāgā: visas Eiropas interesēs ir pēc iespējas drīzāka Ukrainas teritoriju atbrīvošana un uzvara karā

(25.04.2023.)
Galerija

Visas Eiropas interesēs ir pēc iespējas drīzāka Ukrainas teritoriju atbrīvošana un uzvara karā, pauda Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, Eiropas Savienības (ES) parlamentu priekšsēdētāju konferences ietvaros Prāgā aizvadot divpusējo tikšanos ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku (Ruslan Stefanchuk).

Sarunā ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju E.Smiltēns apliecināja Latvijas nerimstošo atbalstu Ukrainai, uzsverot, ka pēc iespējas drīzāka tās uzvara karā ir mūsu pirmā un galvenā prioritāte.

Saeimas priekšsēdētājs apliecināja Latvijas stingro nostāju, ka Ukrainai pēc iespējas ātrāk ir jākļūst par ES un NATO dalībvalsti, tā skaidri un nepārprotami noenkurojot to Rietumu pasaules ekonomiskajā, drošības un kultūrtelpā. Par nozīmīgu lūzuma punktu var kļūt šovasar gaidāmais NATO Viļņas samits, no kura Ukraina sagaida izšķirošus un drosmīgus alianses lēmumus, atzīmēja E.Smiltēns.

Ukrainai un Moldovai līdz šī gada beigām ir jāuzsāk iestāšanās sarunas par dalību ES, akcentēja E.Smiltēns.

Prāgā Saeimas priekšsēdētājs tikās arī ar Norvēģijas Karalistes parlamenta prezidentu Masudu Garahhani (Masud Gharahkhani). Sarunas laikā spriests par Latvijas un Norvēģijas divpusējām attiecībām, kā arī sadarbību NB8 - Baltijas un Ziemeļvalstu - formātā. Kā īpaši aktuāla uzsvērta turpmākā reģiona valstu sadarbība drošības jomā, ņemot vērā Somijas un gaidāmo Zviedrijas pievienošanos NATO.

Prāgā notiekošajā spīkeru konferencē parlamentu priekšsēdētāji diskutēja par Krievijas agresiju Ukrainā un ES reakciju uz to plašākā ģeopolitiskā kontekstā, pievēršoties jautājumiem par ES paplašināšanos, enerģētisko drošību un pēckara rekonstrukciju. Tāpat uzmanība veltīta ES lomai demokrātiju globālajā sadarbībā, kā arī totalitāro režīmu ietekmei uz ES dalībvalstīm, tostarp cīņu pret dezinformāciju un piegādes ķēžu drošību.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720307739371
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:10  Ārlietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde (turpinājums)
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Francijas Republikas ārējās tirdzniecības, frankofonijas un Francijas valstspiederīgo ārzemēs ministru Franck Riester
15:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas kopsēde