Cilvēktiesību komisija virza izskatīšanai Saeimā grozījumus apvienota sabiedriskā medija izveidei

(17.02.2023.)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija piektdien, 17.februārī, lēma virzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, kas paredz tiesisko pamatu apvienota sabiedriskā medija darbībai.

“Komisijā atbalstītie likuma grozījumi ir solis tuvāk sabiedrisko mediju apvienošanai un iezīmē šī ilgstošā un diskusijām pilnā pārmaiņu procesa noslēguma posmu,” pēc sēdes atzīmēja komisijas priekšsēdētāja Ieva Brante.

Plānots, ka apvienotais sabiedriskais medijs uzsāks darbu 2024.gada janvārī. Iecerēts, ka Latvijas Televīzija un Latvijas Radio tiks apvienoti, izveidojot jaunu kapitālsabiedrību “Latvijas Sabiedriskais medijs” ar jaunu organizācijas struktūru un jaunu valdi. Tāpat plānots noteikt, ka esošie Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas galvenie redaktori turpinās darbu sabiedriskajā elektroniskajā plašsaziņas līdzeklī kā Latvijas Sabiedriskā medija radio programmu un televīzijas programmu satura galvenie redaktori līdz brīdim, kad tiks ievēlēts jauns Latvijas Sabiedriskā medija galvenais redaktors.

Plānots, ka likuma izmaiņas stāsies spēkā 2024.gada 1.janvārī. Komisija lūgs likumprojektu pirmajā lasījumā izskatīt 23.februāra Saeimas sēdē bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, informēja I.Brante.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 11.jūnijā