Saeima lems par CVK priekšsēdētājas un komisijas locekļu amata kandidātu ievēlēšanu

(01.02.2023.)

Ceturtdien, 2.februārī, Saeima lems par Kristīnes Saulītes, bijušās Pasaules Brīvo latviešu apvienības vadītājas, ievēlēšanu Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājas amatā. Savukārt CVK locekļu amatam izvirzīti - Aldis Austers, Ringolds Balodis, Ritvars Eglājs, Dzintra Kusiņa, Katarina Ogorodņika, Sanita Stelpe-Segliņa un Baiba Veisa.

Otrajā lasījumā plānots skatīt likuma projektu, kas paredz Lielstraupes pili bez atlīdzības nodot Cēsu novada pašvaldības īpašumā, lai nodrošinātu tās kultūrvēsturiskās vērtības saglabāšanu un aizsardzību, kā arī izmantošanu sabiedrības vajadzībām.

Tāpat otrajā lasījumā deputātiem būs jālemj par grozījumiem likumos, kas paredz uzlabot preču un pakalpojumu piekļūstamību personām ar invaliditāti vai funkcionēšanas ierobežojumiem.

Saeima arī lems par vairāku jaunu likumprojektu nodošanu izskatīšanai komisijās, tostarp grozījumiem, kas paredz sakārtot normatīvo vidi Valsts meža dienesta sniegto e-pakalpojumu attīstībai, kā arī izmaiņas likumā, kas paredz ieviest efektīvu un pārskatāmu datu uzkrāšanu par norēķiniem apakšuzņēmēju ķēdēs būvniecībā.

Plānots, ka deputātiem būs jālemj, vai izskatīšanai nodot arī Komercķīlas likuma grozījumus, ar kuriem paredzēts paaugstināt akciju kā komercķīlas priekšmeta drošumu, paredzot skaidru ieķīlājamo akciju identificēšanu.

Budžeta komisija lūgusi sēdes darba kārtībā iekļaut grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas paredz valsts atbalstu sniegt arī tām mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai dīzeļdegvielu. Savukārt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūgusi sēdes darba kārtībā iekļaut alternatīvus grozījumus Ostu likumā, kas paredz pagarināt termiņu Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijai.

Sēdes darba kārtībā iekļauts arī lēmuma projekts par 10 439 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Pārtraukt nerrot Latvijas iedzīvotājus ar Krievijas un Baltkrievijas pilsonību” turpmāko virzību.

Saeimas 2.februāra sēdes darba kārtībā ir 33 jautājumi. Savukārt pulksten 17.00 plānota atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 30.martā
09:00  Saeimas 2023.gada 30.marta kārtējā sēde
10:35  Vēsturiskā Saeimas Prezidija krēsla nodošana Saeimai
13:30  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2023.gada 30.marta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta