E.Smiltēns Varšavā: vēsture Baltijas valstis un Poliju allaž saved kopā

(16.01.2023.)
Galerija

Katra no mūsu valstīm cenšas iet savu ceļu, taču vēstures līkloči mūs allaž saved kopā. Mūs vieno vēsturiskā pieredze, kopīgas uzvaras un kopīgas traģēdijas. Mēs esam absolūtā vienprātībā par Krievijas patieso seju, jebkuras ilūzijas ir zudušas. Un šī mūsu reģiona vienprātība ir spēcīgs instruments. To pirmdien, 16.janvārī, Varšavā uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. Polijas galvaspilsētā šodien pulcējušies Baltijas valstu un Polijas parlamentu priekšsēdētāji, lai stiprinātu reģiona sadarbību laikā, kad Eiropas drošības sistēma saskaras ar nebijušiem izaicinājumiem.

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, Igaunijas parlamenta priekšsēdētājs Jiri Ratass (Jüri Ratas), Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Viktorija Čmilīte-Nilsena (Viktorija Čmilytė-Nielsen) un Polijas Republikas Sejma maršale Elžbeta Viteka (Elżbietą Witek) Varšavā pieņēma kopīgu paziņojumu, iezīmējot turpmākās sadarbības perspektīvas. Tikšanās laikā pārrunāts atbalsts Ukrainai, kopīgās aizsardzības stiprināšana un enerģētiskas drošības jautājumi.

E.Smiltēns uzsvēra, ka ir daudz jautājumu, kuros četrām valstīm ir vienprātība. Mums ir pārliecība, ka Krievijas veiktie noziegumi Ukrainā nedrīkst palikt nesodīti, mēs kopīgi strādāsim, lai pārliecinātu citas valstis šo noziegumu izmeklēšanai organizēt starptautisku tribunālu.

Mūsu valstis viennozīmīgi redz Ukrainas nākotni Eiropas Savienībā un NATO. Ukrainas armija patlaban ir viena no spēcīgākajām Eiropā, rūdīta cīņās pret asiņainu agresoru. Ukrainas dalība aliansē spēcinās Baltijas drošību un stiprinās visu NATO. Mēs kopīgi vērsīsimies pie kolēģiem Eiropā un otrpus okeānam, lai šāda izpratne vienotu pēc iespējas vairāk sabiedroto, uzsvēra E. Smiltēns. Tāpat mūsu drošībai svarīgi panākt pēc iespējas drīzu Somijas un Zviedrijas pievienošanos NATO. Runājot vienā balsī, mūs pasaulē sadzird labāk, pauda Saeimas priekšsēdētājs.

Ļoti būtiska arī reģiona enerģētiskā drošība, un aktuāla ir pēc iespējas ātrāka elektroenerģijas savienojuma izveidošana starp Poliju un Lietuvu, kas ļautu Latvijai iegūt neatkarību no BREL tīkla, kas savieno Krieviju, Baltkrieviju un Baltijas valstis, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs. 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720305271210
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 8.februārī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:15  Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas kopsēde
09:15  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna, Saeimas Ārlietu komisijas un Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Savienības Tiesas delegāciju
09:15  Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas kopsēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
11:10  Juridiskās komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Sharon Rappaport Palgi
16:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde