Edvards Smiltēns Varšavā: “Rail Baltica” ir arī stratēģiskas nozīmes drošības projekts

(20.12.2022.)

No šodienas skatupunkta “Rail Baltica” dzelzceļa līnija vairs nav tikai ērts pasažieru savienojums ar Rietumeiropu. Tā iegūst aizvien lielāku stratēģisku nozīmi no drošības viedokļa kā artērija militāro kravu pārvadāšanai, ja rastos šāda vajadzība. To vizītes laikā Polijas galvaspilsētā Varšavā pauda Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, uzsverot nepieciešamību Baltijas valstīm un Polijai kopīgi attīstīt stratēģiski nozīmīgus infrastruktūras projektus.

Turpinot oficiālo vizīti Polijā, Saeimas priekšsēdētāja vadītā delegācija šodien tikās ar Polijas Senāta maršalu Tomašu Grodzki (Tomasz Grodzki) un Polijas-Latvijas parlamentu sadarbības grupas priekšsēdētāju Robertu Telusu (Robert Telus).

Mēs dzīvojam tektonisku pārmaiņu laikā, kad līdz galam sabrūk padomju impērija. Mums kopā ir jāizmanto šī laikmeta sniegtās iespējas, lai atvērtu jaunu lappusi mūsu reģiona vēsturē un kopā izietu no šīs krīzes spēcīgāki, Polijas kolēģiem pauda E. Smiltēns.

Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra, ka poļu karavīri kopīgi ar Latvijas un citu NATO valstu karavīriem paplašinātās kaujas grupas misijā gādā par Baltijas reģiona un Latvijas drošību. E.Smiltēns pateicās Polijai arī par dalību Baltijas gaisa telpas patrulēšanā, uzsverot, ka Latvijas sabiedrība ļoti augstu vērtē šo Polijas ieguldījumu.

Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka mūsdienās reģiona valstis ir savstarpēji cieši saistītas un Polijas drošība nav iedomājama bez brīvas Ukrainas un Baltijas valstīm, un otrādi. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem patlaban ir panākt pilnu neatkarību no Krievijas energoresursiem un nodrošināt stabilus gāzes un elektrotīklu savienojumus ar Rietumvalstīm.

Puses pauda gandarījumu par ievērojamo savstarpējas tirdzniecības apjomu, kas šogad jau pārsniedzis 2,6 miljardus eiro. Tomēr sadarbības potenciāls nebūtu nav izsmelts, Latvija ir droša vieta Polijas investīcijām, un mēs saskatām jaunas sadarbības iespējas daudzās nozarēs, tostarp atjaunojamās enerģijas, digitālo tehnoloģiju, pētniecības un inovāciju jomā, pauda Saeimas deputāti.

Saeimas priekšsēdētāju oficiālajā vizītē Polijā pavada Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, viņa biedrs Juris Viļums un komisijas sekretāre Irma Kalniņa, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds, kā arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Linda Matisone.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720304594332
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 8.februārī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:15  Saeimas priekšsēdētāja V.E. Edvarda Smiltēna, Saeimas Ārlietu komisijas un Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Savienības Tiesas delegāciju
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
11:10  Juridiskās komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Sharon Rappaport Palgi
16:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde