Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns godina Golodomora upuru piemiņu

(26.11.2022.)
Galerija

Tikai īsts ļaunums var apzināti un mērķtiecīgi iznīcināt miljoniem savas valsts iedzīvotāju. Tikai tāpēc, ka tie pieder kādai tautai, runā kādā valodā vai nodarbojas ar kādu amatu. Taču brīvību un sapņus nevar nogalināt. Tie vienmēr uzvar cietsirdību un impēriskus murgus. To klātesošajiem uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns sestdien, 26.novembrī, pie okupācijas upuru piemiņas memoriāla “Vēstures taktils” godinot Golodomora upuru piemiņu.

Šodien Ukrainas tauta piemin Golodomora 90. gadskārtu, godinot 1932.-1933.gadā padomju varas mākslīgi izraisītā lielā bada upurus, kuru skaits mērāms miljonos.

Saeimas priekšsēdētājs atsaucās uz ASV prezidentu Ronaldu Reiganu, kurš 1983.gadā nodēvēja Padomju Savienību par Ļaunuma impēriju. “Tas attiecināms gan uz to režīmu, kas izraisīja badu, gan uz mūsdienu Krieviju, kas uzbrukusi brīvai, neatkarīgai kaimiņvalstij. Nevēloties pieļaut, ka cilvēki var brīvi elpot, runāt savā valodā un sapņot savus sapņus,” sacīja E.Smiltēns.

Arī latvieši šo ļaunumu ir pieredzējuši, un tāpēc varbūt labāk par visiem saprot Ukrainas cilvēku sāpes. Esmu lepns, ka mana valsts jau 2008.gadā atzinusi Golodomoru par staļiniskā režīma apzināti īstenotu teroru pret Ukrainas tautu, pauda Saeimas priekšsēdētājs.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 6.februārī
13:30  Saeimas Ārlietu komisijas sekretāres Irmas Kalniņas tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Sharon Rappaport Palgi
13:50  Saeimas Prezidija sēde