Saeimas namā svinīgā pasākumā atklās parlamenta simtgadei veltītu pastmarku un aploksni

(17.10.2022.)

Saeimas namā ceturtdien, 20.oktobrī, svinīgā pasākumā atklās parlamenta simtgadei veltītu pastmarku un aploksni. Uz tām attēlots Saeimas simtgades logo un ceriņu šķirne ‘Brīve’, kas simboliski vēsta par uzticību mūsu valsts lielākajām vērtībām – brīvībai, neatkarībai un demokrātijai.

Pasākumā klātesošos uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Latvijas Pasta valdes loceklis Kristaps Krūmiņš. Tajā piedalīsies arī Saeimas Prezidija locekļi, deputāti, Latvijas Filatēlistu savienības viceprezidents Egils Plūme, kā arī Dārzkopības institūta vadošā pētniece, Saeimas simtgadei veltītās ceriņu šķirnes selekcionāre Sarmīte Strautiņa, kuras fotomateriāli izmantoti pastmarkas un aploksnes vizuālajā noformējumā.

Saeimas simtgadei veltītā ceriņu šķirne ‘Brīve’ selekcionēta Dārzkopības institūtā, tās nosaukums simboliski vēsta par uzticību mūsu valsts augstākajām vērtībām – brīvībai, neatkarībai un demokrātijai. Stilizēts ceriņa zieds, ko ieskauj parlamenta izkārtojums amfiteātra formā, iekļauts arī Saeimas simtgades logo.

1.Saeima uz savu pirmo sēdi pulcējās 1922.gada 7.novembrī, un līdz ar parlamenta sanākšanu spēkā stājās arī Latvijas valsts pamatlikums - Satversme.

Saeimas simtgadei veltītās pastmarkas un aploksnes atklāšanas pasākums notiks ceturtdien, 20.oktobrī, pulksten 10.35 Saeimas nama Balsošanas zālē.

Filatēlijas jaunumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 20.oktobrī pasta centrā “Sakta” Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no pulksten 9.00 līdz 18.00.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 2.aprīlī