Marija Golubeva aicina sākt plašāku diskusiju par Latvijas nostāju ES lēmumu pieņemšanas procedūrās

(14.09.2022.)
Galerija

“Eiropas lietu komisija aicina Ārlietu ministriju sākt plašāku diskusiju ar Saeimu jautājumā par pāreju uz kvalificētu balsu vairākumu balsojumos Eiropas Savienības Padomē par Eiropas ārējo un drošības politiku,” trešdien, 14.septembrī, sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Marija Golubeva.

Komisija sēdē grozīja Ārlietu ministrijas sagatavoto nacionālo pozīciju Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomei, kas notiks nākamajā otrdienā Briselē. Padomē plānota viedokļu apmaiņa par konferences par Eiropas nākotni rezultātiem un turpmāko darbu ar tiem.

Konference par Eiropas nākotni ir iezīmējusi vairākus neviennozīmīgus un diskutablus punktus, kuriem ES līmenī ir pievērsta īpaša uzmanība - ES konventa sasaukšana ES līgumu atvēršanai un pāreja no vienprātības principa uz kvalificētu balsu vairākuma principu ES līmeņa lēmumu pieņemšanā, deputātus informēja Ārlietu ministrija.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, ministrijas pārstāvji pauda, ka šī brīža ģeopolitiskajā situācijā konventa sasaukšana un diskusijas uzsākšana par ES līgumu grozīšanu nav atbalstāma, jo pastāv risks, ka, uzsākot diskusijas par izmaiņām ES līgumos, tiks novērsta uzmanība un resursi no aktuālās politikas izstrādes. 

Deputāti sprieda, ka nepieciešama atsevišķa komisijas sēde, lai detalizēti diskutētu par visām jomām, kurās var tikt piemēroti klauzulas noteikumi pārejā no vienprātības principa uz kvalificētu balsu vairākumu ES lēmumu pieņemšanā. Tāpat deputāti atzīmēja, ka pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos ES līgumu atvēršana varētu ietekmēt ES valstu un sabiedrības vienotību.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:20  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Maltas Republikas prezidentu V.E. George Vella
15:30  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes