Dagmāra Beitnere-Le Galla Igaunijas vēstniekam: Latviju un Igauniju vieno kopīga vēsture un vērtības

(21.07.2022.)
Galerija

“Latviju un Igauniju vieno kopīga vēsture, līdzīgas vērtības un intereses. Mums jāturpina virzīties uz priekšu kopā un arvien jāstiprina sadarbība starp mūsu valstīm,” sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, ceturtdien, 21.jūlijā, tiekoties ar Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Arti Hilpusu (Arti Hilpus). Vēstnieks parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.

D.Beitnere-Le Galla akcentēja vienotas kaimiņvalstu rīcības nozīmību gan Covid–19 pandēmijas, gan aktuālās ģeopolitiskās situācijas apstākļos. Puses uzsvēra reģiona enerģētisko neatkarību un drošību kā vienu no šī brīža prioritātēm.

Saeimas priekšsēdētājas biedre norādīja uz aktīvo Baltijas Asamblejas lomu reģionālās sadarbības veicināšanā un infrastruktūras projektu attīstībā. Tāpat tika aktualizēta nepieciešamība pieņemt koordinētus lēmumus zaļās enerģijas ieguves sekmēšanai un veicināt sadarbību arī zinātnē.

D.Beitnere-Le Galla pateicās vēstniekam par ieguldījumu Igaunijas un Latvijas divpusējo attiecību stiprināšanā. Saeimas priekšsēdētājas biedre atzinīgi vērtēja abu valstu sadarbību, aktīvo parlamentāro dialogu un savstarpējo atbalstu vēstnieka kadences laikā.

Runājot par Latvijas un Igaunijas divpusējās sadarbības perspektīvām, D.Beitnere-Le Galla pauda cerību, ka iespējamā abu valstu valdību kopīgā sēde nākamgad iezīmētu jomas un mērķus vēl ciešākai abu valstu sadarbībai.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720300701512
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 18.augustā
11:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Turcijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Gülsun Erkul
12:30  Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršana komisijas pārstāvju tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga deputātu, Aizsardzības komisijas locekli Kevin Leiser
12:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
13:20  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Islandes Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Harald Aspelund