Saeima atbalsta grozījumus par gāzes stratēģiskajām rezervēm

(14.07.2022.)

Saeima ceturtdien, 14.jūlijā, trešajā - galīgajā - lasījumā atbalstīja grozījumus Enerģētikas likumā, kas paredz dažādot dabasgāzes piegāžu ceļus un nodrošināt dabasgāzes stratēģiskās rezerves.

“Gāzes stratēģiskās rezerves jānodrošina tādā apmērā, lai piegāžu aizsardzība būtu iespējama ne tikai aizsargātajiem lietotājiem, bet ziemas sezonā ļautu nodrošināt termoelektrocentrālēs elektroenerģijas ražošanas bāzes jaudu,” iepriekš uzsvēra par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans.

Likums noteic vienotajam dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatoram nodrošināt infrastruktūru, kas ierobežo piegāžu riskus, un pienākumu veidot dabasgāzes stratēģiskās rezerves. Publiskajam tirgotājam ne vēlāk kā līdz katra gada 31.augustam saistīto lietotāju patēriņam nepieciešamais dabasgāzes apjoms laikposmam no attiecīgā gada 1.oktobra līdz nākamā gada 30.aprīlim ir jāuzglabā Inčukalna pazemes gāzes krātuvē. Likums paredz arī dabasgāzes piegādes aizliegumu no Krievijas.

Tāpat likumprojekts noteic Ministru kabinetam līdz 2023.gada 31.decembrim iesniegt Saeimai ziņojumu par nacionālo kodolenerģijas programmu.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 31.martā