Rihards Kols: Ukrainai ir vajadzīgs mūsu atbalsts, lai sauktu pie atbildības kara noziedzniekus

(06.04.2022.)
Galerija

“Ukrainai ir vajadzīgs mūsu atbalsts, apņemšanās un darbs, lai sauktu pie atbildības kara noziedzniekus,” sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, tiekoties ar Igaunijas, Lietuvas, Dānijas, Īslandes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētājiem.

R.Kols Baltijas un Ziemeļvalstu kolēģiem akcentēja nepieciešamību turpināt sniegt Ukrainai koordinētu palīdzību, tai skaitā piegādājot nepieciešamos ieročus un ekipējumu, kā arī nodrošinot daudzpusēju atbalstu diplomātiskā līmenī.

Saeimas Ārlietu komisijas rīkotajā sanāksmē Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentārieši pārrunāja ģeopolitisko situāciju saistībā ar Krievijas īstenoto agresiju Ukrainā, reģiona drošību un apmeklēja Ādažu militāro bāzi.

Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Dānijas, Īslandes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas Ārlietu komisiju priekšsēdētājus par demokrātijas un autoritāro režīmu ģeopolitiskajiem aspektiem un izaicinājumiem uzrunāja bijušais Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers. Savukārt NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts vadīja brīfingu par dezinformācijas un komunikācijas stratēģiju Krievijas izraisītajā karā Ukrainā.

Sanāksmes ietvaros notika NB8 valstu parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāju videosaruna ar Ukrainas parlamenta Ārlietu komitejas deputātiem. Parlamentārieši pārsprieda arī jautājumus par atbalstu Ukrainai un tās integrāciju Eiropas Savienībā.

Sanāksmē piedalījās Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs R.Kols, Igauniju pārstāvēja Marko Mihkelsons (Marko Mihkelson), Lietuvu - Laima Lūcija Andrikiene (Laima Liucija Andrikienė), Dāniju - Martins Lidegords (Martin Lidegaard), Īslandi - Bjarni Jounssons (Bjarni Jónsson), Norveģiju - Ine Ēriksena-Sēreide (Ine Eriksen Søreide), Somiju - Jusi Hallaaho (Jussi Halla-aho), bet Zviedriju - Kenets Fošlunds (Kenneth G Forslund).

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/51983863839/in/album-72177720297873799/ 

Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 28.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu tikšanās ar Ukrainas parlamenta Ukrainas ­– Latvijas sadraudzības grupu
12:00  Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu apmācības – stratēģiskā komunikācija un informatīvās telpas drošība
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Eksporta un konkurētspējas apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas sēde