Latvijas parlamentāriešu komanda izšķirošajā cīņā par Baltijas Asamblejas ceļojošo kausu basketbolā piekāpjas Lietuvas komandai

(02.10.2021.)

Sestdien, 2.oktobrī, Kauņā notika Baltijas Asamblejas (BA) ceļojošā kausa izcīņa basketbolā, kurā uzvaru guva Lietuvas komanda, kurai spraigā cīņā ar rezultātu 39:33 piekāpās Latvijas parlamentārieši.

Latvijas komanda ierindojās otrajā vietā, atstājot aiz sevis Igaunijas parlamentāriešus.

Latvijas komandu kausa izcīņā pārstāvēja deputāti Mārtiņš Bondars, Aivars Geidāns, Juris Jurašs, Ralfs Nemiro, Sandis Riekstiņš, Edgars Tavars, Viktors Valainis, Jānis Vucāns un Reinis Znotiņš.

BA basketbola turnīrs notiek kopš 2006.gada. Tā mērķis ir popularizēt basketbolu, fiziskās aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu, kā arī atbalstīt ideju par Baltijas valstu parlamentāriešu sadarbības stiprināšanu ne tikai konferencēs un komiteju sēdēs, bet arī sportojot un piekopjot aktīvu dzīvesveidu.

 

Informācija par BA:
Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-16 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienas kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi. 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 27.jūnijā