Inese Voika ar jauno Irānas vēstnieku pārrunā divpusējo attiecību aktualitātes

(14.09.2021.)
Galerija

Saeimas sekretāra biedre Inese Voika, otrdien, 14.septembrī, attālināti tiekoties ar jauno Irānas Islāma Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ahmadu Masumifaru (Ahmad Masoumifar), pārrunāja divpusējo attiecību aktualitātes un pateicās Irānai, par to, ka tā bija viena no pirmajām valstīm, kas atzina Latvijas neatkarību de iure 1921.gadā un kas nekad neatzina Latvijas inkorporāciju PSRS sastāvā.

Puses bija vienisprātis, ka parlamentiem ir būtiska loma valstu savstarpējās sadarbības veicināšanā, un I.Voika rosināja vēstnieku apmeklēt ikgadējās ārpolitikas debates, kas Saeimā norisinās Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas dienai (26.janvārim) tuvākajā parlamenta sēdē.

I.Voika un vēstnieks pārrunāja abu valstu pieredzi cīņā ar Covid-19 pandēmiju, tostarp vakcinācijas norisi. Pārspriestas arī ekonomiskās sadarbības iespējas, vēstniekam īpaši uzsverot sadarbību tirdzniecībā, lauksaimniecībā un mežkopībā. Tāpat vēstnieks izcēla sadarbību kultūras un izglītības jomā, tostarp Latvijas Universitātes programmu farsi valodas un kultūras apguvei.

Puses pārsprieda abu valstu sadarbību starptautiskajās organizācijās, I.Voikai īpaši uzsverot Latvijas kandidatūru Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes vēlēšanās 2025.gadā.

Vēstnieks rezidē Stokholmā, Zviedrijā.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157719840984098
Izmantošanas noteikumi: http://saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 20.septembrī
13:50  Saeimas Prezidija sēde
14:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres attālināta atvadu tikšanās ar Ēģiptes Arābu Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Alaa Hegazy