Saeima par Fiskālās disciplīnas padomes locekli apstiprina Ivaru Golstu

(09.09.2021.)

Saeima ceturtdien, 9.septembrī, Fiskālās disciplīnas padomes locekļa amatā apstiprināja Ivaru Golstu. 

I.Golsts amatā apstiprināts pēc 12 Saeimas deputātu priekšlikuma.

Jauna kandidatūra bija jāizvirza, jo Fiskālās disciplīnas padomes locekļa pilnvaru termiņš beidzies Andžam Ūbelim.

Līdz šim I.Golsts pildīja AS “Latvenergo” padomes priekšsēdētāja pienākumus, bijis Fiskālās disciplīnas padomes sekretārs, Latvijas Garantiju aģentūras direktors, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” ģenerāldirektors. Viņam ir Latvijas Universitātē iegūts humanitāro zinātņu maģistra grāds teoloģijā un reliģiju zinātnē un Kolorādo Universitātē, ASV, iegūts starptautiskā biznesa zinātņu maģistra grāds, kā arī Rīgas Tehniskajā universitātē iegūta elektronisko skaitļotāju inženiera kvalifikācija. 

Padome strādā sešu locekļu sastāvā, no kuriem trīs izvirzīti pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra priekšlikuma, bet trīs – pēc vismaz desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.

Padomes locekļus amatā apstiprina Saeima uz sešiem gadiem, un viens un tas pats loceklis amatu padomē var ieņemt ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas.

Fiskālās disciplīnas padome ir neatkarīga koleģiāla institūcija, kas izveidota Fiskālās disciplīnas likuma ievērošanas uzraudzībai.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 2.decembrī
10:10  Saeimas Prezidija sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas attālināta tikšanās ar Gvatemalas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Georges de La Roche Du Ronzet