Saeimas priekšsēdētāja pateicas Lietuvas vēstniekam par personīgo ieguldījumu abu valstu attiecību stiprināšanā

(12.07.2021.)
Galerija

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 12.jūlijā, tiekoties ar Lietuvas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Artūru Žurausku (Artūras Žurauskas), pateicās vēstniekam par personīgo ieguldījumu abu valstu sadarbības un parlamentārā dialoga stiprināšanā. Vēstnieks parlamentā bija ieradies atvadu vizītē.

Vēstnieka kadences laikā aizvadītajos piecos gados ir attīstīts aktīvs Latvijas un Lietuvas politiskais dialogs un ir notikusi regulāra vizīšu apmaiņa, tostarp aktīvi sadarbojoties arī Covid-19 pandēmijas laikā. Veiksmīgu sadarbību apliecina arī pagājušajā nedēļā Rīgā notikusī Baltijas valstu parlamentu spīkeru tikšanās.  Tāpat vēstnieka pilnvaru laikā kopīgi atzīmējām abām valstīm nozīmīgas gadadienas - Latvijas Republikas un atjaunotās Lietuvas valsts simtgadi, mūsu diplomātisko attiecību izveidošanas simtgadi, kā arī Baltijas ceļa 30.gadadienu, sacīja I.Mūrniece.

Tikšanās laikā puses pārrunāja nākošā ziņojuma par Latvijas un Lietuvas sadarbības perspektīvām sagatavošanas gaitu, īpaši uzsverot plašās iespējas izglītības un kultūras jomās.

Vēstnieks A.Žurausks akreditēts Latvijā 2016.gadā.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157719541431802
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 6.oktobrī
09:00  Saeimas kārtējā sēde
10:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta