I.Mūrniece pateicas par Spānijas ieguldījumu Baltijas drošības stiprināšanā

(07.07.2021.)
VideoGalerija

Latviju un Spāniju vieno cieša sadarbība Eiropas Savienībā (ES) un NATO. Vēlos pateikties par Spānijas kā mūsu NATO sabiedrotās nozīmīgo ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā. Mēs kopīgiem spēkiem sargājam ES un NATO austrumu robežu, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 7.jūlijā, parlamentā tiekoties ar Spānijas Karalistes premjerministru Pedro Sančesu (Pedro Sánchez Pérez-Castejón).

Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu par Spānijas premjerministra vizīti gadā, kad atzīmējam simtgadi kopš Latvijas un Spānijas diplomātisko attiecību nodibināšanas un aprit trīsdesmit gadi kopš to atjaunošanas.

Uzsverot parlamentārās diplomātijas nozīmi, I.Mūrniece apliecināja ieinteresētību turpināt aktīvu parlamentu priekšsēdētāju dialogu, kā arī paplašināt sadarbību starp abu valstu parlamentu komisijām ārlietu un ES jautājumos.

Pievēršoties drošības jautājumiem, Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu par apjomīgo Spānijas kontingenta dalību NATO kaujas grupā Latvijā un regulāro dalību NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijās. Puses pārsprieda arī jaunos drošības izaicinājumus Eiropā, īpaši izceļot nepieciešamību stiprināt sadarbību kiberdrošības jautājumos un cīņā pret dezinformāciju.

Tāpat tikšanās laikā puses pievērsās aktuālajiem ES jautājumiem saistībā ar nelegālās migrācijas izaicinājumiem pie ES ārējām robežām.

Sarunā ar Spānijas Karalistes premjerministru piedalījās arī Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Spānijas parlamentu vadītāja vietnieks Jānis Vucāns.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157719512369036
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 17.jūnijā
13:50  Saeimas Prezidija sēde
15:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Belizas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Therese Rath
15:50  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Ara Margarian
16:35  Saeimas priekšsēdētājas biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Botsvānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Juliana Angela Dube-Gobotswang