I.Mūrniece Spānijas ārlietu ministrei: strādājot kopā Eiropā, mēs esam stiprāki

(08.04.2021.)
VideoGalerija

“Latviju un Spāniju saista cieša sadarbība Eiropas Savienībā un NATO. Eiropas vienotība ir svarīga, jo īpaši šajos sarežģītajos laikos, kad pasaulē plosās Covid-19 pandēmija. Strādājot kopā, mēs esam stiprāki,” ceturtdien, 8.aprīlī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, parlamentā tiekoties ar Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības lietu ministri Aranču Gonsalesu Laju (Arancha González Laya).

Šobrīd Eiropā sastopamies ar daudziem izaicinājumiem, tostarp drošības jomā. Esam pateicīgi Spānijai par tās nozīmīgo ieguldījumu NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā un regulāro dalību Baltijas gaisa telpas patrulēšanā. Kopīgiem spēkiem mēs rūpējamies par Eiropas Savienības (ES) un NATO austrumu robežas drošību, sacīja I.Mūrniece.

Tikšanās laikā tika skarti ES aktuālie jautājumi, kā arī notikumu attīstība ES kaimiņu reģionos. Pievēršoties situācijai Baltkrievijā, puses bija vienisprātis, ka demokrātija ir viena no svarīgākajām vērtībām un ES dalībvalstīm kopīgi par to jāiestājas. Tāpat Latvijas puse pauda ieinteresētību ciešāk sadarboties ar Spāniju, attīstot dialogu ar Latīņamerikas valstīm.

Spānijas ārlietu ministre uzturas vizītē Latvijā par godu Latvijas un Spānijas diplomātisko attiecību nodibināšanas simtgadei.

Spānijas Karaliste atzina Latvijas Republikas neatkarību 1921.gada 9.aprīlī. Šogad aprit arī 30 gadi, kopš Latvijas un Spānijas diplomātisko attiecību atjaunošanas 1991.gada 9.oktobrī.

Ar Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības lietu ministri parlamentā tikās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns un Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Spānijas parlamentu vadītājs Ivans Klementjevs.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157718877601039
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 14.aprīlī
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde