Saeima Andri Vilku apstiprina par Latvijas Bankas padomes locekli

(01.10.2020.)

Saeima ceturtdien, 1.oktobrī, Latvijas Bankas padomes locekļa amatā apstiprināja Andri Vilku.

A.Vilka kandidatūru bija izvirzījis Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks. Jauns kandidāts bija jāizvirza, jo Saeima no šī amata atbrīvojusi Vitu Pilsumu.

Saeimas lēmumā noteikts, ka A.Vilks jaunajā amatā stāsies 16.novembrī.

Patlaban A.Vilks ir Eiropas Investīciju bankas vadības komandas pārstāvis. Iepriekš bijis Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas izpilddirektors un bankas direktoru padomes loceklis, Latvijas finanšu ministrs, SEB bankas prezidenta padomnieks ekonomikas jautājumos un bankas galvenais ekonomists, kā arī Ministru prezidentu Valda Dombrovska un Ivara Godmaņa padomnieks ekonomikas un finanšu jautājumos. A.Vilkam ir Latvijas Valsts universitātes Ģeogrāfijas fakultātē iegūts maģistra grāds.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 17.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
11:00  Parlamentārās izmeklēšanas komisija, lai izmeklētu Latvijas valdības kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, kā arī nosauktu to politisko amatpersonu vārdus, kuras izraisījušas neatgriezeniski negatīvas sekas Latvijai sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde
11:00  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Portugāles parlamentu vadītāja Igora Pimenova tikšanās ar Portugāles Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Sāru Feroņu Martinsu (Sara Feronha Martins).