Parlamentā svinīgi atvērts Saeimai veltīts Satversmes komentāru izdevums

(08.09.2020.)

Saeimas namā otrdien, 8.septembrī, svinīgi atvērts izdevums “Latvijas Republikas Satversmes komentāri. II nodaļa “Saeima””. Pasākumu atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, klātesošos uzrunāja arī Valsts prezidents Egils Levits un Satversmes komentāru zinātniskā projekta vadītājs Ringolds Balodis. 

Satversmes komentāri ir zinātnisks skaidrojums par Satversmi, tās nodaļām un pantiem. Komentāri dod iespēju iepazīties ar atlasītiem faktiem, kas iegūti, pētot pirmavotus, tostarp Satversmes sapulces un Saeimas stenogrammas, valdības un parlamenta komisiju protokolus un likumprojektu anotācijas. Kopā izdoti seši sējumi.

Izdevuma autoru kolektīvu veido 34 zinātnieki, lietpratēji, mācībspēki un juristi. Šī ir Satversmes komentāru noslēdzošā daļa no Satversmes zinātnisko komentāru projekta, un tā ir astotā – pēdējā – komentētā Satversmes nodaļa. Pērn Saeimas namā atvēra izdevumu “Latvijas Republikas Satversmes komentāri. V nodaļa. Likumdošana”. Satversmes komentāri izdoti Latvijas Republikas oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” Grāmatu apgādā. 

Pasākumā piedalījās līdzšinējie parlamenta priekšsēdētāji, Saeimas Prezidija locekļi, izdevuma zinātniskā redkolēģija un autori.

Parlamentā svinīgi atver Saeimai veltītu Satversmes komentāru izdevumu

 

Fotogrāfijas

Videoieraksts

Svētdien, 24.janvārī