Baltijas valstu un Polijas parlamentārieši kopīgā paziņojumā uzsver nemainīgu atbalstu Baltkrievijas tautai un nacionālajai suverenitātei

(11.08.2020.)

Ņemot vērā pašreizējo situāciju Baltkrievijā, apliecinām nemainīgu atbalstu Baltkrievijas iedzīvotāju labklājībai un nacionālajai suverenitātei. Aicinām uzsākt atklātu dialogu ar sabiedrību par ilgi gaidītajām pārmaiņām, kuras Baltkrievijas iedzīvotāji uzskata par vēlamām un vajadzīgām. To otrdien, 11.augustā, kopīgā paziņojumā pēc notikušajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām uzsvēruši Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas Ārlietu komisiju priekšsēdētāji.

“Brīvas vēlēšanas, kā arī vārda un pulcēšanās brīvība ir demokrātijas pamatvērtības, tāpēc mēs kā Baltkrievijas kaimiņvalstu parlamentārieši aicinām Baltkrievijas varas iestādes nekavējoties pārtraukt spēka pielietošanu pret miermīlīgiem protestētājiem un pārtraukt opozīcijas pārstāvju vajāšanu. Pašreizējie notikumi neatbilst demokrātijas principiem,” atsaucoties uz paziņojumu, pauž Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

Solidarizējoties ar starptautisko sabiedrību, aicinām Baltkrievijas varas iestādes atbrīvot visus politieslodzītos, kā arī tos, kuri pēdējās dienās ir prettiesiski aizturēti, teikts paziņojumā.

Mēs esam pārliecināti, ka dialogs un reformas sekmēs Baltkrievijas attīstību, palīdzot veicināt draudzīgas kaimiņattiecības ar mūsu reģiona valstīm, kā arī atjaunojot veiksmīgus sakarus ar Eiropas Savienību. Esam gatavi atbalstīt šos centienus, meklējot konstruktīvus risinājumus mūsu kopīgās nākotnes vārdā, paziņojumā norādījuši Baltkrievijas kaimiņvalstu parlamentārieši.

Paziņojuma teksts

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 25.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Baltijas Asamblejas Konsultatīvas Padomes sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)