Elektronisko sakaru komersantiem būs jāizziņo VUGD informācija sabiedrībai

(17.06.2020.)

Lai noteiktu pienākumu elektronisko sakaru komersantiem izziņot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informāciju sabiedrībai, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien,17.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja Elektronisko sakaru likuma grozījumus

Likuma grozījumi paredz noteikt, ka elektronisko sakaru komersantam pēc VUGD paziņojuma saņemšanas par katastrofu, kas saistīta ar personas dzīvības, veselības vai īpašuma apdraudējumu vai katastrofas draudiem pēc iespējas ātrāk būs jānosūta saviem sakaru lietotājiem un abonentiem VUGD sagatavotā informācija par rīcību šādā situācijā. 

Izmaiņas nepieciešamas, jo Latvijas epidemioloģijas eksperti un Pasaules Veselības organizācijas speciālisti prognozē, ka rudenī ir iespējams otrais vīrusa Covid-19 uzliesmojums. Līdz ar to ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk pilnveidot agrīnās brīdināšanas sistēmu, tādējādi nodrošinot gatavību un iespēju efektīvāk apziņot personas par nepieciešamo rīcību attiecīgo draudu situācijā, anotācijā norādījuši likumprojekta autori. 

Katastrofas vai to draudu gadījumā pastāv nepieciešamība izmantot mūsdienīgu un pēc iespējas efektīvāku sabiedrības informēšanas risinājumu. Ņemot vērā, ka 98 procenti sabiedrības izmanto mobilos telefonus, šī galaiekārta ir izmantojama kā ērts un sasniedzams risinājums, teikts likuma grozījumu anotācijā. 

Patlaban elektronisko sakaru komersantiem ir pienākums nosūtīt īsziņas ar Ārlietu ministrijas sagatavoto informāciju par iespējamo rīcību draudu situācijā attiecīgajā valstī. 

Tautsaimniecības komisija lūgs Saeimu likumprojektu atzīt par steidzamu, informē komisijas priekšsēdētājs Ralfs Nemiro. Lai izmaiņas Elektronisko sakaru likumā stātos spēkā, tās vēl jāpieņem Saeimai.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.aprīlī
09:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:15  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tiksānās ar Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Anatolii Kutsevol
14:30  Saeimas deputāta Jāņa Patmalnieka tikšanās ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Claudia Magdalena Njoo Pieterse
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde