Ilgtspējīgas attīstības komisija: Covid-19 krīzes kontekstā Nacionālo attīstības plānu ir nepieciešams pārskatīt

(29.04.2020.)

Nacionālais attīstības plāns 2021.-2027.gadam (NAP2027) ir jāpārskata, ņemot vērā Covid-19 krīzes radītos izaicinājumus, trešdien, 29.aprīlī, sēdē pauda Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāti, aicinot Veselības ministriju sagatavot stratēģisko redzējumu par nepieciešamajiem grozījumiem veselības jomā.

“Pirms Covid-19 krīzes Nacionālā attīstības plāna 2021.-2027.gadam projekts bija ievirzījies finiša taisnē. Šī brīža situācijā, saskaroties ar pasaules mēroga vīrusa epidēmiju, ir nepieciešams pārskatīt Nacionālais attīstības plānu, pastiprinātu uzmanību veltot tieši veselības jomai,” pēc sēdes sacīja komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Deputāti sēdē uzklausīja Veselības ministrijas pārstāvjus, kuri informēja par Covid-19 iespējamiem izplatības scenārijiem un plānoto rīcību. Pašlaik Latvijā ir ierobežotas vīrusa izplatības scenārijs, taču tā attīstību ir grūti prognozēt, sacīja Veselības ministrijas pārstāvji. 

Kā atzīmēja Veselības ministre Ilze Viņķele, vasaras laikā ir jāsagatavojas iespējamam otrajam vīrusa izplatības vilnim rudenī, kad tas var izplatīties vienlaikus ar ikgadējo gripas epidēmiju. Šogad Covid-19 izplatība nebeigsies un ar vīrusu nāksies sadzīvot ilgāku laiku, sacīja I.Viņķele.

Komisijas deputāti pauda bažas, ka veselības joma varētu nebūt vienīgā, kuru NAP2027 kontekstā būtu nepieciešams pārskatīt, minot arī būtiskās izmaiņas, kuras Covid-19 krīze radījusi, piemēram, izglītības jomā.

Komisija plāno uzsākt darbu pie NAP2027 pārskatīšanas nākamajā sēdē trešdien, 6.maijā, informēja V.Dombrovskis.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 9.februārī
08:20  2023.gada valsts budžeta projekta iesniegšana Saeimā. Mediju brīfings
09:00  Saeimas kārtējā sēde
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Islandes parlamentu dibināšanas sanāksme
10:35  Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēde
15:30  Saeimas priekšsēdētāja biedres, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītājas Zandas Kalniņas-Lukaševicas attālināta dalība Lietuvas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā organizētajā koordinācijas sapulcē
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem