Pareizticīgās baznīcas galvai, metropolītiem, bīskapiem būs jābūt Latvijas pilsoņiem

(06.06.2019.)
Galerija

Saeimas deputāti ceturtdien, 6.jūnijā, otrajā – galīgajā - lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Latvijas Pareizticīgās Baznīcas likumā. Tie paredz, ka pareizticīgās baznīcas galvai, metropolītiem, bīskapiem un šo amatu kandidātiem jābūt baznīcas garīdzniekiem un Latvijas Republikas pilsoņiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos 10 gadus ir Latvija.

“Pilsonības un dzīvesvietas kritērija noteikšana amatpersonām tādās reliģiskajās organizācijās, kuru vadība atrodas ārpus Latvijas, ļaus stiprināt šīs organizācijas autonomiju un spēju norobežoties no potenciālas ārvalstu ietekmes. Tas savukārt stiprinās Latvijas valsts un sabiedrisko drošību,” uzsvēra par likumprojekta virzību atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Latvijas Pareizticīgās baznīcas statūti jau pašlaik noteic, ka baznīcas galvai, metropolītiem, arhibīskapiem un bīskapiem jābūt Latvijas Republikas pilsoņiem, kas noteiktu laiku dzīvojuši Latvijā. Attiecīgo prasību nostiprināšana likumā nepieciešama, lai īstenotu Latvijas Pareizticīgās baznīcas pašnoteikšanās un pašvaldīšanas tiesības un respektētu tās nostāju par garīgajam personālam izvirzāmajām prasībām, skaidrots likumprojekta anotācijā.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 23.septembrī
08:30  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces dalība piemiņas pasākumā par godu ievērojamā Latvijas valsts un sabiedriskā darbinieka Miķeļa Valtera pārapbedīšanai Latvijā
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
14:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces dalība Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas svinīgajā pasākumā #Pilsoņaspēks