Par ētikas kodeksa pārkāpumu deputātam Igoram Pimenovam izteiks brīdinājumu

(15.05.2019.)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 15.maijā, lēma deputātam Igoram Pimenovam izteikt rakstisku brīdinājumu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu. 

Komisijas deputāti lēmumu pieņēma, skatot deputātu Jāņa Dombravas, Jutas Strīķes, Artusa Kaimiņa, Edvīna Šnores un Anitas Muižnieces iesniegumu ar lūgumu izvērtēt I.Pimenova izteikumus Saeimas 28.marta un 4.aprīļa sēdēs. 

Komisija konstatēja, ka I.Pimenovs pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 1, 4., 5. un 7.pantu. Tie nosaka, ka Saeimas deputātu ētikas kodeksa mērķis ir iedibināt augstus uzvedības standartus un tādējādi vairot sabiedrības uzticēšanos Saeimai, deputāts godprātīgi ievēro Saeimas deputāta svinīgajā solījumā pausto apņemšanos un  ciena, un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas kārtības rulli un citus normatīvos aktus. Tāpat ētikas kodekss nosaka, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus, balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. 

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēma I.Pimenovam izteikt rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.

 

Saeimas Preses dienests

 

Piektdien, 2.jūnijā
09:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde