Inese Lībiņa-Egnere pateicas Itālijai par ieguldījumu Baltijas drošībā

(18.12.2018.)
Galerija

Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 18.decembrī, tikās ar Itālijas Republikas parlamenta deputātu grupas sadarbībai ar Baltijas valstīm vadītāju Izabellu Rauti (Isabella Rauti) un grupas parlamentāriešiem.  

Tikšanās laikā I.Lībiņa-Egnere pateicās par Itālijas ieguldījumu Baltijas drošībā, piedaloties Latvijā bāzētajā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā. Itālijas delegācijai, apmeklējot Latviju, paredzēts arī Ādažu militārās bāzes apmeklējums un tikšanās ar Itālijas kareivjiem.

Latvija augstu novērtē arī Itālijas sabiedroto atbalstu, patrulējot Baltijas gaisa telpā. Itālija jau trīs reizes patrulējusi Baltijas reģiona gaisa telpā, tostarp šogad, un nākamā patrulēšana paredzēta 2020.gadā.

Jaunais Latvijas parlamenta sasaukums ir aktīvi uzsācis darbu arī ārpolitikas jomā, un ir izveidotas vairākas grupas sadarbībai ar citu valstu parlamentiem. Viena no pirmajā sadarbības grupām, kas nodibināta 13.Saeimā, ir sadarbībai tieši ar Itālijas parlamentu, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre, aicinot uz ciešu sadarbību abu parlamentu starpā. Itālijas parlamentāriešu sadarbības grupa ir pirmā, kas apmeklē parlamentu pēc 13.Saeimas sanākšanas.

Sarunā arī Itālijas parlamentāriešiem piedalījās arī Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Itālijas parlamentu deputāti Arvils Ašeradens, Boriss Cilevičs, Inese Ikstena, Ivans Klementjevs un Jānis Vucāns. 

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 5.martā
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Iekšējās drošības apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde