Saeimā diskutē par jautājumiem, kas aktuāli sievietēm ar invaliditāti

(03.12.2018.)

Atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, Saeimā pirmdien, 3.decembrī, norisinās ikgadējā diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”. Šogad tā veltīta jautājumiem, kas skar sievietes ar invaliditāti – dzimumu līdztiesībai, reproduktīvajai veselībai un vardarbībai ģimenē un institūcijās.

Diskusijas atklāšanā klātesošos uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride, labklājības ministrs Jānis Reirs, veselības ministre Anda Čakša un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas „SUSTENTO” valdes priekšsēdētāja Gunta Anča. Diskusiju rīkoja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija un organizācija „SUSTENTO”.

Diskusijai interesenti varēja sekot līdzi tiešsaistē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

Latvijas parlamentā diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti – 3.decembri –, tiek rīkota kopš 2010.gada. Šīs dienas mērķis ir veicināt informētību un izpratni par invaliditātes jautājumiem, kā arī mobilizēt praktisku atbalstu šiem cilvēkiem.

 

I.Mūrniece: cilvēkiem ar invaliditāti ir nepieciešams praktisks atbalsts

 

Diskusijas materiāli:

Programma

Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktores Elīnas Celmiņas prezentācija

Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktores vietnieces, Ārstniecības kvalitātes daļas vadītāja p.i. Antras Valdmanes prezentācija

Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas pārstāves Dr. Vijas Veisas prezentācija

Videoieraksts 

Fotogrāfijas

 

 

Saeimas Preses dienests

 

Sestdien, 23.janvārī