Saeimā atklāj jauniešu fotokonkursa “Mūsu karogs” uzvarētāju darbu izstādi

(09.11.2017.)
VideoGalerija

Lāčplēša dienas priekšvakarā, ceturtdien, 9.novembrī Saeimas namā atklāta jauniešu fotokonkursa “Mūsu karogs” uzvarētāju darbu izstāde, kurā tika sveikti fotodarbu autori, kā arī skolotāji, kuri mudinājuši savus audzēkņus piedalīties konkursā.

Atklājot izstādi, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sacīja, ka fotokonkursa darbi ir iedvesmojoši un ar lielu patriotisma un Latvijas mīlestības devu, un tos ar lepnumu var atklāt Saeimas namā. Jaunieši savos darbos uz Latvijas karogu ir paskatījušies gan ikdienas, gan arī nestandarta situācijās – spējuši to ieraudzīt pat rudens lapu krāsās. I.Mūrniece jauniešiem pateicās par piedalīšanos konkursā, kā arī vēlēja vienmēr domāt par mūsu sarkanbaltsarkano karogu.

Uzrunājot klātesošos, Saeimas priekšsēdētāja arī akcentēja, ka pirms pāris dienām Saeimas nama telpās tika atklāta unikāla glezna – tautas veidots Latvijas karogs -, kuru pagājušā gada 18.novembrī īpašā mākslas performancē pie Saeimas nama veidoja mūsu valsts iedzīvotāji.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis izstādes atklāšanā izteica gandarījumu par jauniešu aktīvo dalību, kā arī pateicās skolotājiem un vecākiem, kas iedrošinājuši savus audzēkņus un bērnus piedalīties šajā fotokonkursā.

Šodien Saeimā tika sveikti fotokonkursa uzvarētāji: Līga Arāja un Viktorija Hudjakova no Rīgas Stila un modes tehnikuma, Sindija Armanoviča un Gita Pērkone no Rīgas Stradiņa universitātes, Kristaps Bērziņš, kurš mācās Valdemārpils vidusskolā, Alisa Čudovska un Ralfs Nikolajs Ezergailis no Bērnu un jauniešu centra (BJC) “Rīgas Skolēnu pils” fotopulciņa, Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas skolēns Matīss Teodors Laiviņš, Rēzeknes tehnikuma audzēkne Laine Opule un Druvas vidusskolas skolniece Krista Gabriela Roba.

Pārsteiguma balvas saņēma arī skolotāji: Ramona Komare no Rīgas Stila un modes tehnikuma, Inita Petrova no Rēzeknes tehnikuma, Andris Kozlovskis no BJC “Rīgas Skolēnu pils” fotopulciņa, Līga Kaļišuka no Druvas vidusskolas un Dace Lāma no Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas.

Viesojoties Saeimā, jaunieši devās ekskursijā pa parlamentu, kā arī apmeklēja Saeimas Aizsardzības komisiju. Pēc viesošanās parlamentā konkursa uzvarētāji dodas braucienā ar Jūras spēku patruļkuģi.

Kopumā konkursam 88 autori iesūtīja 158 darbus. Fotokonkursu organizēja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Jaunsardzes un informācijas centru.

Gatavojoties Lāčplēša dienai un Latvijas simtgadei, kā arī veicinot patriotismu un nacionālo apziņu, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem bija aicināti piedalīties fotokonkursā. Tam varēja iesūtīt pašu uzņemtas fotogrāfijas, kurās attēlotas Latvijas karoga lietošanas tradīcijas ģimenē, skolā, pagastā, pilsētā, svinīgos pasākumos un valsts svētkos.

 

Izstādes atklāšanas foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157689064449164/with/37570397594/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=49oEx67pwbs&t=
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesības
Konkursa uzvarētāju darbi: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157690149028256 

 

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 28.septembrī
13:50  Saeimas Prezidija sēde