Saeimā starptautiskā konferencē diskutē par trauksmes celšanas veicināšanu un trauksmes cēlēju aizsardzību

(09.10.2017.)

Saeimā pirmdien, 9.oktobrī, norisinājās starptautiska konference “Trauksmes celšanas veicināšana un trauksmes cēlēju aizsardzība”. 

Konference tika rīkota, lai uzklausītu ekspertu viedokļus un veicinātu diskusiju par trauksmes celšanas (ziņošanas) mehānismiem, tostarp trauksmes cēlēju aizsardzību, kā arī labās prakses apmaiņu, sniedzot atbalstu aizsāktajam darbam vienota tiesiskā ietvara – Trauksmes cēlēju aizsardzības likuma - izstrādē.   

Pasākuma atklāšanā dalībniekus uzrunāja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume un Valsts administrācijas skolas direktore Agita Kalviņa.  

Konference strādāja trīs sesijās, dalībniekiem diskutējot par trauksmes celšanu kompetentajām iestādēm un trauksmes cēlēju ziņojumu izskatīšanu, iekšējiem trauksmes celšanas mehānismiem, kā arī par efektīvu trauksmes cēlēju aizsardzību. 

Sesiju darbā piedalījās virkne ekspertu no Latvijas, Lietuvas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Nīderlandes, Īrijas un Francijas, kā arī pārstāvji no Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD). Tāpat pasākumā bija aicināti piedalīties pašvaldību, nevalstisko organizāciju un uzņēmējdarbības vides pārstāvji. 

Pasākumu organizēja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, Valsts kanceleja, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs un Valsts administrācijas skola. 

Diskusija Saeimā norisinājās starptautiskās konferences “Ceļā uz atklātību, atbildību un labāku pārvaldību: trauksmes celšanas veicināšana, cīņa pret korupciju, nākotnes perspektīvas” ietvaros, kas no 9. līdz 11.oktobrim notiek Rīgā.

 

Sergejs Dolgopolovs konferencē Saeimā: korupcijas un ēnu ekonomikas apkarošanā būtiska ir sabiedrības iesaiste

 

Konferences materiāli: 

Programma latviešu valodā un angļu valodā

Konferences ieraksts: latviešu valodā 1.daļa2.daļa, 3.daļa, 4.daļa un angļu valodā 1.daļa, 2.daļa, 3.daļa, 4.daļa

Fotogrāfijas 

Konferences atklāšanas videosižets

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 17.janvārī