Saeimā diskutē par jauno vidējās izglītības saturu

(29.09.2017.)

Lai diskutētu par vispārējās vidējās izglītības mācību satura reformu, Saeimā piektdien, 29.septembrī, norisinājās konference “Jaunais vidējās izglītības modelis – tilts uz mūžizglītību un ilgtspēju?”. To rīkoja Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Izglītības un zinātnes ministriju, Augstākās izglītības padomi un Latvijas Pašvaldību savienību. 

Pasākumu atklāja Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis. 

Konferences mērķis bija apspriest jauno kompetenču pieejā balstīto vispārējās vidējās izglītības saturu, kā arī ar iesaistītajām pusēm panākt vienotu izpratni par optimālu izglītības modeli, lai jaunieši tiktu vispusīgi izglītoti un sagatavoti tālākajai izglītībai un darbam. 

Ar vidējās izglītības satura reformu konferencē iepazīstināja Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, savukārt uzņēmuma “Dynamic University” izpilddirektors Jānis Meirāns prezentēja pētījumu “Vispārējās izglītības programmu virzienu un vidējās izglītības pakāpes profilkursu sistēmas izvērtējums Latvijā”. Diskusijā piedalījās arī skolu direktori, skolēnu un viņu vecāku pārstāvji, kā arī augstskolu mācībspēki, zinātnieki un biznesa pārstāvji. 

Interesenti konferencei varēja sekot līdzi tiešsaistē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

 

Laimdota Straujuma: izglītība ir galvenais dzinulis mūsu valsts attīstībai

 

Konferences materiāli:

Programma

Ieraksts: 1.daļa un 2.daļa

Valsts izglītības satura centra vadītāja Guntara Catlaka prezentācija

"Dynamic University" izpilddirektora Jāņa Meirāna prezentācija par pētījumu “Vispārējās izglītības programmu virzienu un vidējās izglītības pakāpes profilkursu sistēmas izvērtējums Latvijā”

Fotogrāfijas

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 17.janvārī