Forumā Saeimā pulcējas starptautiskajās organizācijās strādājošie latvieši un Latvijas institūciju pārstāvji

(28.07.2017.)

Saeimā ceturtdien, 27.jūlijā, notika neformālās sadarbības forums Eiropas Savienības un citās starptautiskajās organizācijās strādājošajiem latviešiem, kā arī Latvijas valsts pārvaldes iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. 

Pasākumu organizēja Saeimas Eiropas lietu komisija un Eiropas Latviešu apvienība, un tā mērķis ir veicināt zināšanu apmaiņu starp Latvijā strādājošajiem un latviešu diasporas profesionāļiem. 

Forums bija veltīts ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem kā Latvijas vēstnešiem pasaulē, un tajā klātesošos uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tāpat klātesošos uzrunāja Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs Kristaps Grasis un Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietniece Ilze Juhansone. 

Foruma pirmajā sesijā notika diskusija par diasporas profesionāļu sadarbību un iespējām pārstāvēt Latvijas intereses starptautiski. Otrā sesija bija veltīta diskusijai par kohēziju Latvijā un Eiropas Savienībā. Savukārt trešajā sesijā tika runāts par latviešu valodu kā Eiropas Savienības oficiālo valodu, kas ir ieguvums Latvijai un valodas attīstībai. 

Pasākuma ietvaros tā dalībnieki dalījās arī savos pieredzes stāstos.

 

Ināra Mūrniece: latvieši Latvijā un pasaulē ir vienots veselums

 

Foruma videoieraksta 1.daļa, 2.daļa un 3.daļa

Videosižets

Fotogrāfijas

 

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 23.martā
09:00  Saeimas 2023.gada 23.marta kārtējā sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:30  Nacionālās drošības komisijas sēde
17:00  2023.gada 23.marta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem