Saeimā diskutē par kompetenču pieeju mācību saturā

(31.03.2017.)
Saeimas namā piektdien, 31.martā, notika seminārs, kurā deputāti un eksperti diskutēja par iecerēto pāreju uz kompetenču pieeju mācību saturā.

Kompetenču pieeju praksē no akadēmiskās perspektīvas seminārā aplūkoja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docente Ieva Margeviča-Grinberga, bet Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" vadītāja un žurnāliste Inga Spriņģe klātesošos iepazīstināja ar pētījuma "Jaunā skola" rezultātiem.

Par vecāku organizāciju pieredzi pārmaiņu īstenošanas procesos Latvijas izglītībā stāstīja biedrības "Latvijas Vecāku forums" pārstāve Jana Simanovska. Savukārt jautājumam par izglītību, kas paver ceļu uz pasaules labākajām universitātēm, pievērsās 6.Jauniešu Saeimas titula Nākotnes politiķis ieguvējs un Minhenes Tehniskās universitātes students Valters Strods.

Semināra noslēgumā norisinājās paneļdiskusija par kompetenču pieejas sekmīgu izstrādi un īstenošanu. Tajā piedalījās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētaja Ilze Viņķele, Valsts izglītības satura centra pārstāve Dace Namsone, kā arī Zane Oliņa no Valsts izglītības satura centra projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā". Tāpat paneļdiskusijā piedalījās "Re:Baltica" vadītāja I.Spriņģe un Neatkarīgās izglītības biedrības pārstāvis Andris Priekulis.

Semināru "Kā jēgpilni īstenot projektu "Kompetenču pieeja mācību saturā"?" organizēja Saeimas Izglītības komisija sadarbībā ar Neatkarīgās izglītības biedrību un biedrību "Līdere".

 

Semināra materiāli:

Programma

Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docentes Ievas Margevičas-Grinbergas prezentācija

Baltijas pātnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" vadītājas Ingas Spriņģes prezentācija

Biedrības "Latvijas Vecāku forums" pārstāves Janas Simanovskas prezentācija

Neatkarīgās izglītības biedrības prezentācija

6.Jauniešu Saeimas titula "Nākotnes politiķis" ieguvēja, Minhenes Tehniskās universitātes studenta Valtera Stroda runa

Informācija par projektu "Kompetenču pieeja mācību saturā" 

Videoieraksts 1 daļa un 2.daļa

Fotogrāfijas

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 17.janvārī