Piešķirs kompensācijas par zemes īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumu elektronisko sakaru pārbūves vai būvniecības dēļ

(16.12.2015.)

Zemes īpašnieks par sava īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumu elektronisko sakaru pārbūves vai būvniecības dēļ varēs prasīt atlīdzību. Ar šādu nosacījumu plānots papildināt Elektronisko sakaru likumu. Šos likuma grozījumus trešdien, 16.decembrī, otrajā galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Izmaiņas paredz, ka atlīdzību varēs prasīt, ja zemes īpašumu izmanto jauna elektronisko sakaru tīkla būvniecībai, kā arī, ja to pārbūvējot, palielinās zemes īpašuma platība, ko jau aizņem elektronisko sakaru tīkls vai aizsargjosla gar vai ap šo objektu.

Ja īpašnieks ar elektronisko sakaru komersantu nevarēs vienoties par atlīdzības apmēru, to izmaksās saskaņā ar valdības noteikto kārtību, paredz likumprojekts.

Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā nākamā gada 1.decembrī un attieksies uz tiem zemes īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumiem, kur būvatļauja elektronisko sakaru būvniecībai vai pārbūvei ir izdota vai saņemta ne agrāk kā 2016.gada 1.decembrī. 

Elektronisko sakaru likuma grozījumus Saeima otrajā galīgajā lasījumā kā steidzamus skatīs rītdienas parlamenta sēdē.

Sēdes fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157660134366983
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas  Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 27.martā