Saeima atbalsta Rēzeknes Augstskolas pārdēvēšanu par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju

(03.12.2015.)

Saeima ceturtdien, 3.decembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas apstiprina Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Satversmi. Dokuments paredz Rēzeknes Augstskolu pārdēvēt par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

Kā norāda likumprojekta autori, augstskolas nosaukumā nolemts iekļaut vārdu „tehnoloģijas”, jo izglītības iestādes mērķis ir specializēties studiju virzienos, kas vērsti uz tehnoloģiju un tehnoloģisku inovāciju ieviešanu. Izvēlētais fokuss palīdz stiprināt augstskolas stratēģisko lomu ne vien Latgales reģionā, bet arī pārējā Latvijā un Eiropā.

Augstskola ir tiesīga saukties par akadēmiju, ja vismaz pusei no akadēmiskajos amatos ievēlētajām personām ir doktora zinātniskais grāds.

Iepriekšējā augstskolas Satversme Saeimā apstiprināta 2007.gada 26.aprīlī. Ņemot vērā 2011.gada grozījumus Augstskolu likumā, nepieciešams precizēt augstskolas Satversmi, lai tā atbilstu Augstskolu likumam.

Jaunajā Satversmē, ņemot vērā akadēmiskā un vispārējā personāla skaita kritumu augstskolā, attiecīgi no 80 līdz 60 samazināts Satversmes sapulces locekļu skaits, reglamentēta augstskolas pārstāvniecību veidošana un darbība, kā arī precizēta pārskatu publicēšanas kārtība.

Likumprojekts „Par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Satversmi” atzīts par steidzamu. Tas Saeimai vēl jāizskata otrajā – galīgajā – lasījumā.Saeimas Preses dienests

Svētdien, 7.augustā